Ogłoszenia duszpasterskie na 17. niedzielę zwykłą, 24.07.2022 r.

1.     W dniu dzisiejszym obchodzimy w Kościele II Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Hasło przewodnie, wybrane przez Ojca Świętego: „Wydadzą owoc nawet i w starości”, to fragment Psalmu 92, konkretnie jego 15 werset. Hasło ma na celu podkreślenie, że dziadkowie i osoby starsze są wartością i darem zarówno dla społeczeństwa, jak i dla wspólnot kościelnych.

2.    Penitencjaria Apostolska ogłosiła 13 maja dekret o udzieleniu odpustu z okazji Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych. Osoby starsze mogą uzyskać odpust uczestnicząc w jednej z Mszy św. odprawianych z okazji tego Światowego Dnia. Z uwagi na nadal utrzymujący się stan zagrożenia zdrowia i fakt, że niektórzy seniorzy nie będą mogli osobiście uczestniczyć we Mszy św. z powodów zdrowotnych, odpust obejmie również tych, którzy będą uczestniczyli we Mszy za pośrednictwem telewizji, radia lub Internetu.

3.     Dziś gościmy w naszej parafii naszego współbrata, o. Krzysztofa Fabicha, organizatora tegorocznej „Golgoty Młodych” w Serpelicach. To kilkudniowe wydarzenie w formie rekolekcji, na które zapraszane są ciekawe osoby ze świata wiary i muzyki. Brat Krzysztof przez całą niedzielę – oprócz wieczornej Mszy św. – będzie głosił kazania. Po Mszach św. kaznodzieja będzie prosił o wsparcie materialne na zorganizowanie tego dzieła dla młodych.

4.    W poniedziałek po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu. Tego dnia z racji na wspomnienie Św. Krzysztofa po Mszy św. wieczornej kapłan pobłogosławi nowo zakupione pojazdy.

5.    W środę z racji na 27. dzień miesiąca Nowenna Gietrzwałdzka zostanie odmówiona w ramach Nowenny do Matki Miłosierdzia o godz. 17.30.

6.     Za dwa tygodnie przez całą niedzielę będziemy gościli w naszej parafii Siostry Wspomożycielki Dusz Czyśćcowych, które od kilku lata pracują na Kubie. Tak jak w roku ubiegłym, po Mszach Świętych Siostry podzielą się doświadczeniem pracy na Kubie oraz poproszą o wsparcie materialne na potrzebujących, wśród których pracują.

7.     Na stoliku przy prezbiterium można nabyć breloczki ze Św. Krzysztofem.

8.     Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła i wspólnoty zakonnej składamy serdeczne Bóg zapłać.