Ogłoszenia duszpasterskie na V niedzielę Wielkiego Postu, 03.04.2022 r.

1.     Dziś o godz. 17.15. nabożeństwo Gorzkich Żali.

2.     Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem dla potrzebujących z naszej parafii, jak i uchodźców z Ukrainy. Zebraliśmy 4,000 zł, za które zakupiliśmy potrzebną żywność.

3.     W poniedziałek po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.

4.     W środę po Mszy św. wieczornej modlitwa pod krzyżem papieskim przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II.

5.     W I czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od g. 15.00. O g. 17.30 nabożeństwo o nowe powołania kapłańskie i zakonne. O g. 18.00 Msza św. z udziałem Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. O godz. 19.00 spotkanie formacyjne dla kandydatów do sakrament bierzmowania.

6.      Po dwóch  latach  przerwy powracamy do pięknej tradycji nabożeństwa Drogi Krzyżowej ulicami Olsztyna, które odbędzie się w najbliższy piątek przed Niedzielą Palmową, 8 kwietnia, pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego, Metropolity Warmińskiego. Nabożeństwo rozpocznie  się  o  godz.  20.00 w  olsztyńskiej konkatedrze pw.  św.  Jakuba, a zakończy ok. godz. 21.30 w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski (dawny kościół garnizonowy). Stacje Drogi Krzyżowej, podobnie jak w latach poprzednich,  zostaną ustawione wzdłuż ulic Starego Miasta.  Tegoroczne  rozważania Drogi Krzyżowej przygotował ks. Paweł Grzesiak, kapłan warmiński studiujący w Rzymie. Po zakończonym nabożeństwie w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski odbędzie  się  adoracja  relikwii  Krzyża  Świętego, w  trakcie  której  będzie  można  przystąpić do spowiedzi świętej. Uczestników prosimy o przyniesienie ze sobą świec lub lampionów. Serdecznie  zapraszamy do  uczestnictwa  w  nabożeństwie  Drogi  Krzyżowej  w  duchu zadośćuczynienia  za  nasze  grzechy  oraz  z  prośbą o Boże  błogosławieństwo  dla  Olsztyna i pokój na świecie.

7.    W piątek w naszym kościele nabożeństwo drogi krzyżowej. O godz. 16.15 dla dzieci. O 17.00 dla dorosłych, a o godz. 19.00 dla młodzieży.

8.    W sobotę o godz. 10.00 spotkanie formacyjne dla dzieci z kl. III.

9.    Dziękujemy serdecznie za przyniesione dary do paczek świątecznych dla potrzebujących z naszej parafii jak i uchodźców z Ukrainy. Paczki będą wydawane 7 kwietnia.

10.   W sklepiku parafialnym można nabyć świece wielkanocne tzw. „Paschałki”, a także można przekazać 1 % podatku dla Radia Maryja i na rzecz rozwoju Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Zapraszamy emerytów i rencistów z dowodem osobistym.

11.     Za tydzień taca będzie przeznaczona na fundusz parafialny.

12.     Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dla dzieci są już nowe numery „Małego Promyczka” i „Promyczka Dobra”.

W kwietniu przedstawiciele naszej parafii –  z upoważnienia proboszcza – będą chodzili po naszych blokach w celu zbierania ofiar na remont frontowej ściany kościoła.

13.          W minionym tygodniu pożegnaliśmy dwoje naszych parafian: Zygmunt Kamiński i Władysław Maruszczak. Pomódlmy się o ich wieczne zbawienie: Ojcze nasz…, Wieczny odpoczynek…

14.          Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła i wspólnoty zakonnej składamy serdeczne Bóg zapłać!