Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Palmową, 10.04.2022 r.

1.    Dziś taca przeznaczona jest na fundusz parafialny.

2.    Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary oraz przyniesione dary, z których nasz parafialny „Caritas” wykonał 143 paczki na Święta dla potrzebujących, jak i uchodźców z Ukrainy.

3.    W poniedziałek po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.

4.     W środę o godz. 19.00 w auli pod kościołem spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci z kl. III. Wejście od strony krzyża papieskiego.

5.     W Wielki Czwartek rozpoczynamy Triduum Paschalne. Msza Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godz. 18. 00. Adoracja w Ciemnicy do godz. 22.00. Służbę liturgiczną zapraszamy w Triduum na zbiórki na godz. 10.00.

6.   W Wielki Piątek – Liturgia Godzin o godz. 7. 00. O godz. 15. 00. rozpocznie się Nowenna ku czci Miłosierdzia Bożego i Droga krzyżowa. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 17. 00. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Ofiary składane przy adoracji Krzyża są przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Adoracja przy Grobie Pańskim potrwa do godz. 22. 00.

7.   W Wielką Sobotę – Liturgia Godzin o godz. 7. 00. Poświęcenie pokarmów od godz. 8. 00 – 17. 00 co godzinę. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19. 00. Podczas Liturgii będzie odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Przynieśmy ze sobą świece.

8.    Spowiedź w czasie Triduum według następującego porządku: W Wielki Czwartek i Wielki Piątek w godz. 8. 00 – 12. 00 i od 14. 00 – 17. 30. W Wielką Sobotę w godz. 8. 00 – 12. 00 oraz od 14. 00 – 18. 30.

9.   Nowennę ku czci Miłosierdzia Bożego rozpoczynamy w Wielki Piątek o godz. 15. 00 i w następne dni będzie kontynuowana o tej samej porze.

10.   Msza św. rezurekcyjna w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego odbędzie się o godz. 6. 00. Przed Mszą wyruszymy na procesję rezurekcyjną wokół kościoła. Mężczyzn prosimy o przygotowanie baldachimu oraz nagłośnienia. Wiernych prosimy o zabranie ze sobą śpiewników. Tego dnia nie ma Mszy o 7.00. W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy świętych jak w niedzielę.

11.   Trwa nabór do Przedszkola Archidiecezjalnego im. św. Mikołaja w Olsztynie, prowadzonego przez siostry salwatorianki, przy ul. Sosnowej 7 (osiedle Likusy), na rok szkolny 2022/2023. Bliższe informacje można uzyskać w przedszkolu i na stronie internetowej przedszkola: www.archprzedszkole.pl

12.   24 kwietnia na godz. 15.30 zapraszamy naszych parafian do auli pod kościołem na projekcję filmu: „Nędzarz i Madam” o duchowej i artystycznej drodze Adama Chmielowskiego, czyli św. Brata Alberta. Wstęp: ofiara dobrowolna.

13.   Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła, i wspólnoty zakonnej składamy serdeczne Bóg zapłać!