Ogłoszenia duszpasterskie na 2. niedzielę wielkanocną, 24.04.2022 r.

1.    Dzisiaj przeżywamy w Kościele Niedzielę Miłosierdzia Bożego, która jest jednocześnie świętem Caritas. Ofiary z dzisiejszej tacy przekazujemy na działalność naszego diecezjalnego „Caritasu”.

„Udziela się odpustu zupełnego na zwykłych warunkach (spowiedź sakramentalna, komunia eucharystyczna, modlitwa w intencjach papieskich) wiernemu, który dzisiaj, w jakimkolwiek kościele czy kaplicy, z sercem całkowicie wolnym od wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, choćby powszedniego, weźmie udział w pobożnych praktykach spełnianych ku czci Bożego Miłosierdzia albo przynajmniej odmówi przed Najświętszym Sakramentem, wystawionym publicznie lub ukrytym w tabernakulum, modlitwę Ojcze nasz i Credo, dodając pobożne wezwanie do Pana Jezusa Miłosiernego (np. Jezu Miłosierny, ufamy Tobie)”.

2.    Dziś o godz. 15.00. Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 15.30. zapraszamy naszych parafian do auli pod kościołem na projekcję filmu: „Nędzarz i Madam” o duchowej i artystycznej drodze Adama Chmielowskiego, czyli św. Brata Alberta. Wstęp: ofiara dobrowolna.

3.    W tym wyjątkowo trudnym dla nas czasie, rzeczywistości, która niemalże co chwila nas doświadcza chcemy zadać pytanie: Czy w ostatnim czasie towarzyszy Ci coraz to większy lęk, niepokój, niezrozumienie? Co chwila życie dozuje nam nowe emocje, przeżycia, ból i cierpienia, których jesteśmy świadkami, czy kierujesz wtedy swój wzrok i myśli ku Bogu? Czy gdybyś mógł przyjścia do Kościoła o każdej porze, to byś w takich chwilach tu był? Chcemy dać Ci taką możliwość, abyś doświadczył blasku Zmartwychwstania, który niesie ukojenie i nadzieję.

Już od poniedziałku przez 7 dni i 7 nocy, drzwi Parafii NMP Ostrobramskiej na ul. Pana Tadeusza będą otwarte. Jedyne co musisz zrobić to zapisać się na wybrany przez Ciebie dzień i godzinę. Przyjść przed Najświętszy Sakrament, gdzie podczas modlitwy różańcowej wraz z Maryją będziesz prosił w intencjach tego Jerycha, będziesz wynagradzał Panu Bogu za grzechy i zło narodów, wypraszał im wiarę, pokój na świecie, w Ukrainie i w sercach ludzi, oraz o to wszystko co trapi Twoje myśli i co jest dla Ciebie Twoim trudem. Zapisać możesz się na liście w Parafii NMP Ostrobramskiej, jak również na liście internetowej na facebook’u „Olsztyńskie Jerycho Różańcowe”. Prosimy o zabranie głosu przedstawicieli ze sztabu Jerycha Różańcowego.

4.   W poniedziałek w naszym kościele o godz. 16.30 Ks. Bp Janusz Ostrowski udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii.

5.   W środę z racji na próbę przed I Komunią Św. Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia zostanie odczytana podczas Mszy św. o godz. 18.00.

6.    Próby dla dzieci przed I Komunią Św. odbędą się: 28 kwietnia o godz. 16.30. dla grupy I, która będzie miała Komunię Św. o godz. 10.00. oraz 29 kwietnia o godz. 16.30. dla grupy II, która będzie miała Komunię Św. o godz. 13.00.

7.    W przyszłą niedzielę w Kościele w Polsce będziemy przeżywać XIV Tydzień Biblijny oraz VI Narodowe czytanie Pisma Świętego. Do wspólnotowej lektury została wybrana tym razem Ewangelia wg św. Łukasza. Z tej racji za tydzień w naszym kościele między Mszami będzie można przynieść swój egzemplarz Biblii, przeczytać ulubiony fragment Ewangelii wg Św. Łukasza i podzielić się swoim doświadczeniem, jak to Słowo zrealizowało się w moim życiu.

8.   Nasza Pani Organistka przeszła zaplanowaną operację i przebywa w szpitalu. Będzie nieobecna przed najbliższe trzy tygodnie. W tym czasie Pani Ola, nasza parafianka będzie grała na organach tylko w niedzielę. Prosimy o modlitwę w Jej intencji.

9.  W minionych tygodniach do domu Ojca odeszli następujący parafianie: Jan Orłowski, Antoni Kowalczyk, Zygmunt Kamiński oraz Władysław Maruszczak. Pomódlmy się o ich wieczne zbawienie: Ojcze nasz…, Wieczny odpoczynek…

10.   Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz kościoła i wspólnoty zakonnej składamy serdeczne Bóg zapłać!