Śp. Abp Edmund Piszcz (1929-2022).

„Miłujmy czynem i prawdą” – słowa Św. Jana, Apostoła z jego pierwszego listu były hasłem zawołania biskupiego Śp. Ks. Abpa seniora Edmunda Piszcza, który wieczorem 22 marca br. odszedł do domu Ojca. 28 marca br. o godz. 12.00 w konkatedrze Św. Jakuba odbyła się Msza św. pogrzebowa Śp. Ks. Arcybiskupa, po której trumna z ciałem arcybiskupa została złożona w krypcie arcybiskupów warmińskich.
Ks. Arcybiskup był czterdziestym pierwszym biskupem warmińskim, a od 25 marca 1992 r. pierwszym arcybiskupem metropolitą warmińskim.
Śp. Arcybiskup Edmund przyjmował w Olsztynie w dniach 5-6 czerwca 1991 r. Św. Jana Pawła II, ponieważ nasze miasto znalazło się na szlaku IV pielgrzymki papieskiej do Polski.
To dzięki jego staraniom bracia kapucyni znaleźli się w Olsztynie. Później wielokrotnie wspierał swoją posługą pasterską naszą obecność jako duszpasterzy parafii NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia.
Śp. Abp senior Edmund Piszcz do samego końca był aktywny. Zmarł w szpitalu, gdzie spędził kilka dni z racji na pogarszający się stan zdrowia.
Niech odpoczywa w pokoju wiecznym!

Galeria zdjęć z posługi pasterskiej Śp. Arcybiskupa w naszej parafii – TU.