Ogłoszenia duszpasterskie na I niedzielę Wielkiego Postu, 06.03.2022 r.

1.     Dziś o godz. 17.15. nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną.

2.     Dziś także z racji na szósty dzień miesiąca modlitwa przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II zostanie odmówiona w czasie Mszy św. o godz. 11.30.

3.     Dziś także po Mszy św. o godz. 13.00 w klasztorze spotkanie rady parafialnej.

4.     Dziś przed kościołem zbieramy ofiary do puszki dla uchodźców wojennych z Ukrainy. W Środę Popielcową na ten cel zebraliśmy 9, 344 zł. Bóg zapłać za Waszą wielką ofiarność! Ofiary zostały przekazane naszemu diecezjalnemu Caritasowi, który już wspomaga uchodźców w ośrodkach: W Rybakach i Waplewie.

5.     Na terenie naszej parafii zamieszkali uchodźcy z Ukrainy, którzy w środę zgłosili się po dary do naszego parafialnego koła „Caritas”. Na furtę klasztorną można przynosić produkty spożywcze, jak i kosmetyczne, które nasz parafialny „Caritas” przekaże potrzebującym z Ukrainy. Bóg zapłać za już przekazane dary!

6.     Trwa Wielki Post. W piątki zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16.15 dla dzieci; o godz. 17.00 dla dorosłych, a o godz. 19.00 dla młodzieży.

7.     W poniedziałek po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.

8.     W środę o godz. 19.00 spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci z kl. III.

9.     W piątek o godz. 19.00 spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

10.    W sobotę o godz. 10.00 spotkanie formacyjne dla dzieci z kl. III.

11.     W najbliższą sobotę 12 marca rozpoczniemy w naszej parafii obchody 100-lecia śmierci Bł. Anieli Salawy, patronki FZŚ. Z tej okazji zapraszamy w sobotę na Mszę św. o godz. 18.00 z udziałem FZŚ. O godz. 17.45 zostanie odmówiona litania przez wstawiennictwo Bł. Anieli.

12.    W II niedzielę Wielkiego Postu będą zbierane ofiary do puszek na wsparcie projektów misyjnych „Ad Gentes”.

13.    Za tydzień taca będzie przeznaczona na fundusz parafialny.

14.    W minionym tygodniu do domu Ojca odeszli następujący parafianie: Wiesława Czajkowska, Stanisław Szczerbetka, Halina Sawicka i Halina Maculewicz. Pomódlmy się o ich wieczne zbawienie: Ojcze nasz, Wieczny odpoczynek…

15.    Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła i wspólnoty zakonnej składamy serdeczne Bóg zapłać!