Ogłoszenia duszpasterskie na 8. niedzielę zwykłą, 27.02.2022 r.

1.     Dziś rozpoczyna się 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: Posłani w pokoju Chrystusa, budujmy wolną i trzeźwą Polskę. W tym tygodniu pamiętamy o modlitwie w intencji trzeźwości narodu.

2.     Dziś o godz. 17.30 nowenna gietrzwałdzka.

3.     Dziś także o godz. 14.00 Msza św. dla kandydatów do sakramentu bierzmowania. A na Mszy św. o godz. 13.00 pobłogosławienie książeczek pierwszokomunijnych dla dzieci z kl. III.

4.      W poniedziałek po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.

5.      W środę rozpoczynamy Wielki Post. Msze święte tego dnia o godz. 7.00; 9.00; 11.00; 18.00 i 19.00. Tego dnia obowiązuje post ścisły (Jeden posiłek do syta i dwa mniejsze).

6.       Tegoroczna Środa Popielcowa będzie obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień postu i modlitwy w intencji pokoju oraz
solidarności z Ukrainą. Módlmy się w intencji pokoju, a także w intencji Ukraińców, by Pan pokrzepił ich serca w obecnej dramatycznej sytuacji.

7.       Za tydzień w niedzielę, jak i w Środę Popielcową, po każdej Mszy Świętej będziemy zbierali ofiary do puszek, które – za pośrednictwem Caritas Polska – zostaną przeznaczone na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy.

8.       Abp Józef Górzyński, Metropolita Warmiński zwraca się do wszystkich parafii archidiecezji warmińskiej z prośbą o przygotowanie miejsc na wypadek konieczności przyjęcia uchodźców z Ukrainy. Jeśli ktoś z parafian – w razie konieczności – chciałby udostępnić wolne mieszkanie dla uchodźców z Ukrainy proszony jest o zgłoszenie się do proboszcza.

9.       Na stronie internetowej naszej parafii oraz w gablocie przed kościołem zamieszczamy w całości: Apel Przewodniczącego KEP-u w sprawie uchodźców z Ukrainy,  Apel w związku z inwazją rosyjską na Ukrainę oraz  Komunikat ks. abpa Wojciecha Polaka, Prymasa Polski na Dzień modlitwy i postu za grzechy wykorzystywania seksualnego osób małoletnich.

10.     W Wielkim Poście zapraszamy w piątki na nabożeństwo Drogi Krzyżowej  o godz. 16.15 dla dzieci; o godz. 17.00 dla dorosłych, a o godz. 19.00 dla młodzieży. Natomiast Gorzkie Żale z nauką pasyjną będą śpiewane w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15.

11.      W Wielkim Poście mieszkańcy Olsztyna i okolic ( i nie tylko) będą mogli uczestniczyć w nabożeństwach stacyjnych w czterdziestu kościołach. Nasz kościół będzie taką wielkopostną „stacją” w najbliższą sobotę 5 marca. Program nabożeństw przedstawia wtedy się następująco: Od godz. 8.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 11.00 adoracja wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 12.00 Msza św. w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16.30 konferencja formacyjna dla członków „Żywego Różańca”. O godz. O godz. 17.15 różaniec prowadzony przez wspólnotę „Żywego Różańca” i o godz. 18.00 Msza św. z udziałem „Żywego Różańca” wraz ze zmianą tajemnic. Od godz. 6.30 do godz. 18.00 będzie możliwość skorzystania z sakramentu pojednania i pokuty.

12.     W I czwartek miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Nabożeństwo o nowe powołania kapłańskie i zakonne o godz. 17.30. O godz. 18.00 Msza św. z udziałem FZŚ.

13.     W I piątek miesiąca od godz. 9.00 udamy się do chorych z Komunią Św. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia prowadzona przez FZŚ.  Spowiedź pierwszo-piątkowa od godz. 17.30. Informacja o nabożeństwach drogi krzyżowej została podana wyżej.

14.    Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej. Dla dzieci młodszych i starszych są: „Promyczek Dobra” i „Mały Promyczek”.

15.     W minionym tygodniu odeszli do domu Ojca następujący parafianie: Stanisław Kryszk, Aniela Tabaka oraz Stanisława Nestorowicz. Pomódlmy się o ich wieczne zbawienie: Ojcze nasz…, Wieczny odpoczynek…

16.     Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła i wspólnoty zakonnej składamy serdeczne Bóg zapłać!