Ogłoszenia duszpasterskie na III niedzielę Adwentu, 12.12.2021 r.

1.    Dziś przed kościołem zbieramy ofiary do puszek na Kościół na Wschodzie. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na działalność naszych braci misjonarzy na Wschodzie.

2.    Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone do puszek w poprzednich tygodniach. Na rzecz Caritas Archidiecezji Warmińskiej zostało przekazane 916 zł, a na organizację – „Kościół w potrzebie” – 1046 zł. Bóg zapłać!

3.    Od dziś w naszej parafii rozpoczynają się rekolekcje adwentowe, które głosi ks. Roman Kurzdym, proboszcz parafii Mileszki koło Łodzi. Msze św. z naukami od poniedziałku do środy będą o godz.: 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. W środę na Mszach św. będzie zbiera taca jako wyraz wdzięczności dla naszego rekolekcjonisty.

4.    Msze św. roratnie sprawowane są od poniedziałku do soboty o godz. 7.00; dla dzieci w każdy wtorek i czwartek o godz. 16.30.

5.    W dniu wczorajszym w Miłakowie został rozegrany Turniej ministrantów w piłkę nożną, którzy służą w kościołach franciszkańskich na Warmii. Nasi ministranci pod wodzą o. Michała, gwardiana razem z ministrantami z kościoła oo. Bernardynów na Zatorzu zdobyli pierwsze miejsce i wrócili z pucharem oraz złotymi medalami. Serdecznie gratulujemy im tego sukcesu!

6.    W poniedziałek przypada 40. rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Tego dnia w Kościele w Polsce obchodzony jest Dzień modlitw za ofiary tego czasu.

7.    W poniedziałek o godz. 17.30 różaniec prowadzony przez Rycerzy fatimskich. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.

8.   Na furtę klasztorną można jeszcze przynosić produkty żywnościowe, środki czystości, które trafią później
do potrzebujących z naszej parafii. Puste torby znajdują się w kruchcie kościoła. 16. grudnia od godz. 14.30 – 16.30. będą wydawane paczki.

9.   W czwartek na Mszy św. godz.. 18.00 rozpocznie się Nowenna do Dzieciątka Jezus.

10.  W czwartek o godz. 18.00 Msza św. w intencji Ojczyzny, Radia Maria i TV Trwam. Ofiary zebrane podczas tej Mszy św. będą przeznaczone na wsparcie tych katolicy mediów.

11.  W zakrystii i sklepiku parafialnym są do nabycia opłatki wigilijne, świece „Caritas” oraz książeczka o spowiedzi pt: „Sumienie. Instrukcja obsługi”.

12.  W minionych tygodniach do domu Ojca odeszli następujący parafianie: Mariusz Hrehorowicz i Krystyna Szczypińska. Pomódlmy się o wieczne zbawienie dla nich: Ojcze nasz…, Wieczny odpoczynek…

13.   Dziękujemy za wszelkie duchowe i materialne wsparcie, jakich od Was doświadczamy. Pamiętamy o Was w codziennych modlitwach.