Ogłoszenia duszpasterskie na II niedzielę Adwentu, 05.12.2021 r.

1.    Dziś przed kościołem zbieramy ofiary do puszki na organizację Kościół w potrzebie.

2.    Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy pomogli w zbiórce żywności w „Lidlu”.

3.    Na furtę klasztorną można przynosić produkty żywnościowe, środki czystości, które trafią później do potrzebujących z naszej parafii. Puste torby znajdują się w kruchcie kościoła.

4.    Osoby potrzebujące chcące otrzymać paczki świąteczne proszone są o wrzucenie kartek do skrzynki pocztowej przy furcie klasztornej z podaniem imienia i nazwiska oraz podaniem ilości osób w rodzinie. Paczki będą wydawane 16 grudnia.

5.    Msze św. roratnie sprawowane są od poniedziałku do soboty o godz. 7.00; dla dzieci w każdy wtorek i czwartek o godz. 16.30.

6.    Z racji na szósty dzień miesiąca modlitwa przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II zostanie odmówiona w poniedziałek po Mszy św. wieczornej w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu.

7.    7 grudnia przypada 8. rocznica święceń biskupich J.E. Ks. Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego – Metropolity Warmińskiego. Pamiętajmy w modlitwie o naszym pasterzu.

8.    W środę będziemy obchodzili Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Warto tego dnia ponowić osobiste oddanie siebie i swoich rodzin opiece Matki Najświętszej. W tzw. „Godzinę Łaski” od godz. 12.00 – 13.00. zapraszamy na wspólną modlitwę do kościoła. Msze św. tego dnia będą sprawowane w godz.: 7.00; 9.00; 11.00 i 18.00.

9.    Rodziców dzieci z kl. III prosimy o kupienie dla dzieci w księgarni diecezjalnej (przy ul. Staszica) medalika z wizerunkiem Matki Bożej Niepokalanej – tzw. „Cudowny Medalik”. Poświęcenie medalików odbędzie się w środę na Mszy św. o godz. 18.00.

10.  Także w środę po Mszy św. wieczornej nasz parafianin pan Leszek Biłas zaprasza na modlitewny koncert pieśni ku czci Matki Bożej Niepokalanej.

11.   W piątek o godz. 19.00 spotkanie formacyjne dla młodzieży z kl. VIII przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

12.   W sobotę o godz. 10.00 spotkanie formacyjne dla dzieci z kl. III.

13.   Za tydzień w niedzielę w naszej parafii rozpoczną się rekolekcje adwentowe, które będzie głosił ks. Roman Kudrzym, proboszcz parafii Mileszki koło Łodzi. Msze św. z naukami od poniedziałku do środy będą o godz.: 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. W środę na Mszach św. będzie zbiera taca jako wyraz wdzięczności dla naszego rekolekcjonisty.

14.   W sklepiku parafialnym można nabyć świece wigilijne „Caritas”, opłatki, a także za 5 zł dobrą książkę o spowiedzi pt:. „Sumienie. Instrukcja obsługi”. Może to być dobry prezent pod choinkę dla najbliższych.

15.   Dziś ostatni dzień zapisów na prenumeratę miesięcznika: „Różaniec”.

16.    Za tydzień dwóch naszych braci rozpocznie głoszenie rekolekcji adwentowych. O. Paweł w Mrągowie, a proboszcz w parafii Franciszkanów Konwentualnych przy ul. Dworcowej. Prosimy parafian o modlitwę w intencji tych rekolekcji.

17.    Dziś obchodzimy XXII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Ofiary do puszki na ten cel będziemy zbierali za tydzień.

18.    Serdecznie dziękujemy wam za wszelką życzliwość, modlitwę za nas oraz ofiary składane na kościół i klasztor. Bóg zapłać! Za tydzień taca będzie przeznaczona na fundusz parafialny.