Zaduszki jazzowe.

W czwartek 4 listopada br. o godz. 20.00, w dolej kondygnacji kościoła Braci Mniejszych Kapucynów odbyły się zaduszki jazzowe zorganizowane wspólnie z Franciszkanami Konwentualnymi z Olsztyna oraz Olsztyńskim Stowarzyszeniem Jazzowym.
W koncercie wystąpili lokalni muzycy:. Ola Lamparska, Mirosław Łoszewski, Edward Bierdziewski, Piotr Kajko i o. Robert Zbierański OFMConv, a także zaproszeni goście: Aron Blum z Torunia oraz Barbara Pospieszalska, Michał Bąk, Maksymilian Kreft i Dominik Kisiel z Gdańska.
W koncercie mogliśmy usłyszeć zarówno standardy jazzowe, jak i własne kompozycje oraz tradycyjne pieśni religijne, czy wreszcie jazzową interpretację muzyki klasycznej. Wydarzenie zgromadziło ponad 90 osób i spotkało się z bardzo dobrym odbiorem.
Mamy nadzieję na dalszą współpracę z Braćmi Kapucynami oraz ze środowiskiem muzycznym gromadzącym się przy klasztorze Franciszkanów Konwentualnych.
Sala w dolnym kościele bardzo dobrze nadaje się do tego typu wydarzeń. We współpracy z kapucynami planujemy też wykonanie adaptacji akustycznej w celu poprawy warunków do wykonania i odbioru muzyki.
o. Robert Zbierański OFMConv.