Ogłoszenia duszpasterskie na I niedzielę Adwentu, 28.11.2021 r.

1.  Dzisiejszą Niedzielą rozpoczęliśmy okres Adwentu. Msze św. roratnie będą od poniedziałku do soboty o godz. 7.00 (prosimy o przynoszenie lampionów – świec); dla dzieci w każdy wtorek i czwartek o godz. 16.30. Godzinki ku czci NMP będą śpiewane codziennie o godz. 6.30.

2.  Dziś przed kościołem zbieramy ofiary do puszki na rzecz Caritas Archidiecezji Warmińskiej. Decyzją Ks. Arcybiskupa w tym roku zebrane ofiary zostaną przeznaczone na pomoc dla migrantów.

3.   W minionym tygodniu zakończyliśmy akcję rozdawania opłatków w naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjęcie oraz za złożone ofiary, które zostaną przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Opłatki można jeszcze nabywać w zakrystii, kancelarii i w sklepiku parafialnym.

4.   W poniedziałek obchodzimy Święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego. Tego dnia na Mszy św. o godz. 18.00 rozpocznie się Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.  Po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

5.   We wtorek obchodzimy uroczystość Św. Andrzeja, Apostoła, głównego Patrona Archidiecezji.

6.   W Środę Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia o godz. 17.30, a o godz. 18.00 Msza św. w intencjach nowennowych.

7.   W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek wystawienie Najśw. Sakramentu od g. 15.00. O g. 17.30 modlitwa o nowe powołania kapłańskie i zakonne. O g. 18.00 Msza św. z udziałem FZŚ.

W I piątek od godz. 9.00 udamy się do chorych z Komunią Św. O g. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwo Drogi krzyżowej prowadzone przez FZŚ. O g. 17.30 nabożeństwo wynagradzające Najśw. Sercu Pana Jezusa. Spowiedź dzieci w I piątek od g. 17.30.

W I sobotę adoracja Najśw. Sakramentu do g. 8.30 do 12.00. O g. 12.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 16.30 spotkanie formacyjne dla członków „Żywego Różańca”. O g. 17.15 różaniec. O g. 18.00 Msza św. dla wspólnoty „Żywego Różańca” ze zmianą tajemnic.

8.   W sklepiku parafialnym można nabyć świece wigilijne „Caritas”. Za tydzień w sklepiku będzie można nabyć za 5 zł dobrą książkę o spowiedzi pt:. „Sumienie. Instrukcja obsługi”. Może to być dobry prezent pod choinkę dla najbliższych.

9.   Za tydzień przed kościołem będziemy zbierali ofiary do puszki na Kościół w potrzebie.

10.  W dniach: 03.12.2021 r. (piątek) w godz. 15.00 – 19.00 oraz 04.12.2021 r. (sobota) w godz. 10.00 – 19.00 zostanie przeprowadzona charytatywna zbiórka produktów żywnościowych w „Lidlu” przy ul. Kołobrzeskiej. Bardzo prosimy o zgłaszanie się do gwardiana o. Michała chętne osoby chcące zaangażować się w pomoc charytatywną.

Od jutra można przynosić na furtę klasztorną produkty żywnościowe, środki czystości, które trafią później do potrzebujących z naszej parafii.

Osoby potrzebujące chcące otrzymać paczki świąteczne proszone są o wrzucenie kartek do skrzynki pocztowej przy furcie klasztornej z podaniem imienia i nazwiska oraz podaniem ilości osób w rodzinie. Paczki będą wydawane 16 grudnia.

11.   W ostatnim czasie do domu Ojca odeszli następujący parafianie: Irena Sobkowicz, Ireneusz Opolski, Czesław Staniecki, Joanna Wiska oraz Waldemar Jurgeleit. Pomódlmy się o ich wieczne zbawienie: Ojcze nasz…, Wieczny odpoczynek…

12.  Serdecznie dziękujemy Wam za wszelkie dobro, jakiego doświadczamy od Was każdego dnia. Pamiętamy o Was w naszych modlitwach.