Nasz parafianin w TVP2.

Dzielimy się sukcesem naszego parafianina p. Leszka Biłasa z chóru „Tęcza”, który miał okazję wystąpić w konkursie „The Voice Poland Senior”.

Wspomnienia p. Leszka:
„W tym roku za namową rodziny i znajomych zgłosiłem się do Konkursu „The Voice Poland Senior” organizowanego przez TVP2 . Każda zgłaszająca się osoba musiała spełnić kilka warunków i tak : Musieliśmy wysłać dwa nagrania wokalne na żywo, napisać swój życiorys, przygotować kilkadziesiąt fotografii, wysłać 35 tytułów utworów, których jesteśmy w stanie wykonać na castingach. To był pierwszy próg który trzeba było pokonać. Do konkursu zgłosiło się z całej Polski i nie tylko kilka tysięcy osób, z tej ogromnej rzeszy zgłoszonych wybrano kilka set wokalistów, którzy zostali poddani ostrej selekcji na castingu w studio TVP. Następnie grupa kilku dziesięciu osób została zaproszona do Studia TVP The Senior Voice na próby i nagrania na żywo. w najpiękniejszych snach nie wyobrażałem sobie, że przeżyję tyle wspaniałych chwil podczas nagrywania tego programu. Cała ta mała garstka szczęśliwców między nimi i moja skromna osoba udzielała dziesiątki wywiadów, przy tej okazji też miałem możliwość poznać na żywo wspaniałych dziennikarzy z Radia RMF FM poznałem też osobiście Panią redaktor Martę Manowską, która przeprowadzała ze mną wywiad. Cały ten magiczny wspaniały świat telewizyjnej produkcji pozostawia nie zapomniane cudowne wrażenia, których nigdy się nie zapomni, a tak zasadniczo różnią się od tych nie mniej pięknych chwil jakich doznaje podczas oglądania programu TV. Nie wyobrażałem sobie, uczestnicząc w tym programie. że przeżyję tak fantastyczną przygodę, oglądając to wszystko nijako od kuchni-jednym słowem „BAJKA” Podziwiam też całą „armię” anonimowych ludzi, którzy swoją ciężką pracą tworzą to, co my później oglądamy w domu siedząc w wygodnym fotelu. Zachęcam wszystkich do oglądania tej trzeciej edycji turnieju The Senior Voice Poland i proszę też pamiętać, że w tej wspaniałej „Bajce” jaką przeżyłem jest też odrobina iluzji, tej telewizyjnej iluzji, która czasami mija się z prawdą.
Bardzo też namawiam osoby, które mają pasję wokalną, odrobinę talentu zgłaszajcie się do następnych edycji tego programu naprawdę warto. Chciałbym też zwrócić się do rodziców, którzy może myślą o tym aby zgłosić swoją pociechę do takiego konkursu, ponieważ dziecku jest z pewnością trudniej pogodzić się z porażką niż dorosły. W tym przypadku są tak duże emocje, że nie każdy sobie z tym poradzi, a w życiu bywa różnie „Zwłaszcza w TV”.