Ogłoszenia duszpasterskie na 31. niedzielę zwykłą, 31.10.2021 r.

1.    W poniedziałek 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w tym dniu według porządku niedzielnego. Przypominamy, że w tym dniu i we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych za nawiedzenie kościoła lub kaplicy publicznej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2.    Zgodnie z tradycją w Uroczystość Wszystkich Świętych w Olsztynie zostaną odprawione Msze Święte w intencji Zmarłych. Na cmentarzu przy ul. Poprzecznej o godz. 14.00, a na cmentarzu w Dywitach o godz. 12.00.

3.    Osoby chore, starsze i wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, a chcą w listopadzie uzyskać odpust zupełny, mają obowiązek duchowo łączyć się z wiernymi pobożnie nawiedzającymi miejsca święte i mają odmówić pobożnie modlitwy za zmarłych np. różaniec czy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

4.    PENITENCJARIA APOSTOLSKA, po wysłuchaniu licznych próśb, które napłynęły ostatnio od różnych Pasterzy Kościoła w związku z wciąż trwającą pandemią, potwierdza i rozszerza na cały listopad 2021 r. wszystkie dobrodziejstwa duchowe – odpusty zupełne za zmarłych.

5.    2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. tego dnia będą jak w dzień powszedni.

6.    Przez cały miesiąc listopad modlimy się za zmarłych polecanych na kartkach wypominkowych, które nadal można składać w zakrystii, na tacę i w kancelarii w godzinach jej otwarcia. Codziennie w tej intencji odmawiamy różaniec o godz. 17.15 i sprawujemy Eucharystię o godz. 18.00.

7.    Od środy 3 listopada w godzinach pracy kancelarii dostępna będzie księga intencji na 2022 rok.

8.    W środę o godz. 18.00 Msza św. nowennowa przez wstawiennictwo Matki Miłosierdzia.

9.    W środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy młodzież chcącą poznać bliżej życie św. Franciszka z Asyżu do salki w klasztorze. Szczegółowe informacje u o. Pawła.

10.  W I czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. O godz. 16.45. nabożeństwo o nowe powołania kapłańskie i zakonne. O godz. 18.00 Msza św. z udziałem FZŚ.

11.  Razem z Ojcami Franciszkanami oraz Olsztyńskim Stowarzyszeniem Jazzowym, zapraszamy na Zaduszki Jazzowe, które odbędą się w czwartek, 4 listopada o godz. 20.00 w dolnej kondygnacji naszego kościoła.

12.  W I piątek miesiąca od godz. 9.00 udamy się do chorych. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz Droga krzyżowa prowadzone przez FZŚ. O godz. 16.45. nabożeństwo wynagradzające NSPJ.

13.  W I sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.30. Od godz. 11.00 adoracja wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 12.00 Msza św. wynagradzająca. O godz. 17.15 różaniec wspominkowy prowadzony przez wspólnotę „Żywego Różańca”.

14.     W I sobotę miesiąca zapraszamy do kościoła członków „Żywego Różańca” na spotkanie formacyjne o godz. 14.00. Konferencję formacyjną wygłosi Ks. Leszek Wojcinowicz – Diecezjalny Moderator Kół „Żywego Różańca”.

15.     W sobotę 6 listopada modlitwy przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II zostaną odmówione przed wieczorną Mszą św.

16.     W sklepiku parafialnym można nabyć kalendarze ścienne na rok 2022 z Matką Bożą i ze św. Janem Pawłem II.

17.     W minionych tygodniach do domu Ojca odeszli następujący parafianie: Michał Bojarowicz, Edward Szmit, Halina Drohomirecka, Marianna Marut, Henryka Zachowiak oraz Ryszard Rocławski. Pomódlmy się o ich wieczne zbawienie: Ojcze nasz…, Wieczny odpoczynek…

18.      Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła i wspólnoty zakonnej składamy serdeczne Bóg zapłać!