Ogłoszenia duszpasterskie na 28. niedzielę zwykłą, 10.10.2021 r.

1.           Dzisiaj obchodzimy XXI Dzień Papieski pod hasłem: „Nie lękajcie się”. Przed kościołem zbierane są ofiary do puszki na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin.

2.           Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie na g. 17.30.

3.           W poniedziałek po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.

4.           We wtorek o godz. 19.00 spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci z kl. III.

5.           W środę 13 października po Mszy św. wieczornej odbędzie się procesja fatimska.

6.           W czwartek w Dzień Nauczyciela zapraszamy nauczycieli, katechetów na Mszę św. o godz. 18.00 w ich intencji.

7.           Zbliża się miesiąc listopad – czas wdzięcznej pamięci o naszych bliskich, którzy odeszli do wieczności. Na stolikach po obu stronach wyjścia z kościoła znajdują się kartki wypominkowe, które po wypełnieniu można składać w zakrystii, kancelarii lub w kopercie na tacę. W intencji tych wszystkich zmarłych będziemy się modlić przez cały miesiąc listopad w czasie różańca i na Mszy św. o godz. 18.00.

8.           W sklepiku parafialnym można nabyć kalendarze ścienne na rok 2022 z Matką Bożą i Św. Janem Pawłem II.

9.           Za dwa tygodnie w niedzielę będziemy gościć w naszej parafii naszego współbrata o. Szymona Janowskiego, który przez cały dzień będzie głosił homilię. Po Mszach św. w sklepiku parafialnym będzie możliwość nabycia jego książkę pt:. „Wrak Ewangelii”. Dowiemy się z niej m.in.: Co robić w życiu duchowym, by nie skończyć jak wrak?

10.       W minionych tygodniach do domu Ojca odeszli następujący parafianie: Maria Kobylańska-Piłat, Regina Burzacka, Bogdan Chmal i Barbara Daszkowska. Pomódlmy się o ich wieczne zbawienie: Ojcze nasz…, Wieczny odpoczynek…

11.       Za tydzień przed kościołem zbiórka do puszek dla potrzebujących.

12.     Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dla dzieci polecamy: „Mały Promyczek” i „Promyczek Dobra”.

13.      Składamy Wam serdeczne podziękowanie za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła i wspólnoty zakonnej. Pamiętamy o was w codziennej modlitwie.