Ogłoszenia duszpasterskie na 25. niedzielę zwykłą, 19.09.2021 r.

1.   Dziś przed kościołem zbieramy ofiary do puszki dla potrzebujących z naszej parafii.

2.   Dziś z racji na 19. dzień miesiąca o godz. 17.30 zapraszamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Św. Józefa. Po Mszy św. wieczornej Lectio divina o Św. Józefie pt: „Ojciec w cieniu”.

3.  Dziś także po Mszy św. o godz. 13.00 spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci z kl. III.

4.   W poniedziałek po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.

5.   W wtorek obchodzimy święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

6.   W czwartek 23 września wspominamy św. o. Pio z Pietrelciny, kapłana i stygmatyka. Tego dnia zapraszamy na Mszę św. o g. 18.00, by dziękować i powierzać nasze sprawy Bogu przez wstawiennictwo świętego kapucyna. Do tego wydarzenia będziemy przygotowywali się przez triduum poświęcone św. o. Pio: Od wtorku o godz. 17.30 nabożeństwo. O godz. 18.00 Msza św.

7.    W sobotę obchodzimy święto rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego we Fromborku. Na Mszy św. wieczornej rozpoczniemy Nowennę przed uroczystością odpustową św. Franciszka z Asyżu. Zapraszamy przez kolejnych 9 dni na Eucharystię i refleksję o życiu Świętego Biedaczyny o godz. 18.00., aby jak najlepiej przygotować się na nasze franciszkańskie święto.

8.   Ministrantów i lektorów zapraszamy na spotkanie organizacyjne w piątek 24 września po Mszy św. wieczornej do sali w klasztorze.

9.   Spotkania Oazy „Przy Studni” odbywają się we wtorki po wieczornej Mszy Świętej. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy oraz formacji Ruchu Światło-Życie.

10.   W piątek 24 września po Mszy św. wieczornej zapraszamy osoby chętne do wzięcia udziału w śpiewie podczas nabożeństwa „Transitus”.

11.    Za tydzień  26 września po Mszy św. o godz. 13.00 spotkanie organizacyjne dla rodziców i młodzieży z kl. 8, która pragnie przystąpić do sakramentu bierzmowania.

12. 25. września zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Lasek i Choszczówki – śladami przyszłych błogosławionych: Kard. Stefana
Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety Róży Czackiej. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i u proboszcza.

13.    W minionych tygodniach do domu Ojca odeszli następujący parafianie: Wiktor Adam Kostka, Mirosław Sobolewski, Henryk Wiski, Kazimierz Ubysz, Stanisław Nowacki i Janina Gulbinowicz. Pomódlmy się o ich wieczne zbawienie: Ojcze nasz…, Wieczny odpoczynek…

14.   Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła i wspólnoty zakonnej składamy serdeczne Bóg zapłać.