Ogłoszenia duszpasterskie na 24. niedzielę zwykłą, 12.09.2021 r.

1.    Dzisiejsza taca przeznaczona jest na fundusz parafialny.

2.    Dzisiaj Mszą św. o godz. 13.00 rozpoczniemy nowy rok szkolny i katechetyczny. Dzieci z klas pierwszych prosimy o przyniesienie swoich plecaków.

3.    W poniedziałek po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu. Różaniec będzie odmówiony w kościele przez Rycerzy fatimskich.

4.    We wtorek przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

5.    W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia. Intencje nowennowe można składać do skarbonki po lewej stronie kościoła.

6.    W czwartek o godz. 18.00 Msza św. w intencji Ojczyzny, Radia Maryja i TV Trwam. Ofiary zebrane z tej Mszy św. będą przeznaczone na wsparcie tych katolickich mediów.

7.    W piątek w Zakonie franciszkańskim obchodzimy Święto Stygmatów Św. Franciszka.

8.    W sobotę o godz. 16.00 w salce klasztornej odbędzie się spotkanie Zelatorów „Żywego Różańca”.

9.    19. września po Mszy św. o godz. 13.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci z kl. III.

10.  25. września zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Lasek i Choszczówki – śladami przyszłych błogosławionych: Kard. Stefana Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety Róży Czackiej. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i u proboszcza.

11.    Za tydzień przed kościołem będziemy zbierali ofiary do puszki dla potrzebujących.

12.   W dniach 12 – 19 września na terenie Olsztyna jest organizowana przez Skautów Europy – I Olsztyńska Gra Miejska Skautów Europy. Na stoliku z tyłu kościoła można wziąć koperty, w których znajdują się materiały do gry. Gra odbywa się w różnych rejonach Olsztyna. Zapraszamy dzieci i młodzież zwłaszcza w wieku 9 – 17 lat. Dla najlepszych uczestników i zespołów gry przewidziane są nagrody rzeczowe.

13.   19 września o godz. 18:00 przy parafii Św. Józefa w Olsztynie odbywać się będzie rozpoczęcie roku harcerskiego. W planie: Msza Św., Apel Skautów i Wilczków, podsumowanie gry miejskiej, wraz z  rozdaniem nagród i jeżeli pogoda pozwoli odbędzie się grill. Więcej informacji na temat gry i działalności skautów można uzyskać na plakatach i stronie facebook’owej : Skauci Europy w Olsztynie.

14.   Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Zwłaszcza numeru specjalnego „Gościa niedzielnego” poświęconego Prymasowi Wyszyńskiemu i Matce Róży, a także dla dzieci: „Mały Promyczek” i „Promyczek Dobra”.

15.    Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła i wspólnoty zakonnej składamy serdeczne Bóg zapłać.