Ogłoszenia duszpasterskie na 14. niedzielę zwykłą, 04.07.2021 r.

1.     W poniedziałek po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.

2.     We wtorek z racji szóstego dnia miesiąca, po Mszy św. wieczornej modlitwa pod krzyżem papieskim przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II.

3.      W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia, a o godz. 18.00 Msza św. w intencjach nowennowych.

4.     W zakrystii można podpisać petycję do władz lokalnych województwa warmińsko-mazurskiego z żądaniem odstąpienia od finansowania ze środków publicznych klinik oferujących zapłodnienie metodą in vitro. Mając w pamięci wezwanie naszego wielkiego rodaka Św. Jana Pawła II do obrony życia na każdym etapie jego istnienia oraz znając realia procedury in vitro – jako mieszkańcy naszego województwa stanowczo sprzeciwiamy się finansowaniu z naszych wspólnych pieniędzy tak niegodziwej metody rozrodu.

5.     Tak jak w poprzednim roku firma Green Office Ecologic zaprasza do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Zużyte sprzęty można składać na podwórzu klasztornym do 28 lipca. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w Zambii, Kamerunie, Kenii oraz naszym rodakom, którzy pozostali na wschodzie (Ukrainie, Białorusi, Kazachstanie).

6.     W sobotę w zakonie franciszkańskim przypada święto Św. Weroniki Giuliani, dziewicy. Jest do nabycia książka Św. Weroniki o Maryi. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

7.   W związku z okresem wakacyjnym, przypominamy o zachowaniu stosownego stroju w świątyni. Strój ten powinien cechować się powściągliwą elegancją oraz zakrywać ramiona i kolana, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.

8.   Za tydzień taca będzie przeznaczona na fundusz parafialny.

9.    Wszystkim życzymy dobrego czasu urlopów i wakacji.

10.   Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła i wspólnoty zakonnej składamy serdeczne Bóg zapłać.