Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Trójcy Przenajświętszej, 30.05.2021 r.

1.   W poniedziałek obchodzimy Święto Nawiedzenia NMP. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.

2.  We wtorek rozpoczynają się nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ. W naszym kościele będą sprawowane codziennie o godz. 17.30.

3.    W najbliższy czwartek, 3 czerwca, będziemy przeżywali Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym roku nasza parafia została zaproszona do wzięcia udziału w procesji centralnej i przygotowania trzeciego ołtarza na placu z pomnikiem poświęconym Armii Czerwonej.
Po Mszy św. o godz. 10.00 spod konkatedry wyruszy procesja na „Boże Ciało”. Zachęcamy szczególnie rodziców dzieci I-komunijnych, by wzięli udział z dziećmi w tej procesji. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków, a chłopców do wzięcia udziału w procesji. W I czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. O godz. 18.00 Msza św. z udziałem FZŚ.

4.  W I piątek miesiąca od godz. 9.00 udamy się do chorych z Komunią Św. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Po Koronce zapraszamy osoby chętne do pomocy w sprzątaniu auli pod kościołem na niedzielny poczęstunek dla gości.

5.  W I-szą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 12.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 16.45 różaniec. Godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe, a o godz. 18.00 Msza św. z udziałem wspólnoty „Żywego Różańca”
wraz ze zmianą tajemnic.

6.  W przyszłą niedzielę 6 czerwca będziemy obchodzić 30. rocznicę wizyty św. Jana Pawła II w Olsztynie. Uroczysta Msza św., która zostanie odprawiona o godz. 11.oo na błoniach przy Krzyżu Papieskim obok stadionu. Swoją obecnością i modlitwą podziękujmy Bogu za dar św. Jana Pawła II.

7.   W minionym tygodniu do domu Ojca odeszli następujący parafianie: Teresa Białecka, Anna Szawdzianiec, Halina Kozłowska oraz Zbigniew Jałtuszewski. Pomódlmy się o ich wieczne zbawienie: Ojcze nasz…, Wieczny odpoczynek…

8.   Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła i wspólnoty zakonnej składamy serdeczne Bóg zapłać!