Ogłoszenia duszpasterskie na 5. niedzielę wielkanocną, 02.05.2021 r.

1.   3 maja obchodzimy Uroczystość NMP, Królowej Polski, głównej Patronki Polski. To zarazem 30. urodziny naszej parafii. Zapraszamy do udziału w tym parafialnym święcie. O godz. 11.30 Mszy św. będzie przewodniczył JE Ks. Abp senior Edmund Piszcz. Okolicznościowe kazanie wygłosi JE O. Bp Antoni Pacyfik Dydycz, biskup senior diecezji drohiczyńskiej. O godz. 18.00 Mszy św. będzie przewodniczył pierwszy proboszcz parafii Ks. Andrzej Chludziński. Porządek Mszy św. tego dnia jak w niedzielę.

2.  Nabożeństwa majowe odprawiane są codziennie o godz. 17.30.

3.  W poniedziałek nie będzie wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu.

4.  W środę o godz. 18.45 próba dla dzieci, które 9 maja na Mszy św. o godz. 15.30 przyjmą I Komunię Św.

5.  W czwartek o godz. 18.45. próba dla dzieci, które 9 maja na Mszy św. o godz. 14.00 przyjmą I Komunię Św. Z racji na szósty dzień miesiąca modlitwy przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II zostaną odmówione w trakcie nabożeństwa majowego.

W I czwartek m-ca o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i wystawienie Najświętszego Sakramentu do nabożeństwa majowego.

6.  W I piątek miesiąca od godz. 9.30 udamy się do chorych. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej Droga Światła prowadzone przez FZŚ.

7.  W sobotę obchodzimy Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. To zarazem Święto patronalne Prowincji Zakonu. Tego dnia o godz. 9.00 spowiedź dzieci, które 9 maja na Mszy św. o godz. 14.00 przyjmą I Komunię Św. Natomiast o godz. 10.00 spowiedź dla dzieci, które 9 maja na Mszy św. o godz. 15.30 przyjmą I Komunię Św. Prosimy o przyniesie ze sobą świec chrzcielnych i książeczek tzw. I-komunijnych.

8.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest już dla dzieci najmłodszych „Mały promyczek”, a dla starszych „Promyczek dobra”. Zachęcamy także do wzięcia gazetki parafialnej „Jutrzenka nadziei” z ciekawymi artykułami i wspomnieniami na 30-lecie parafii.

9.  Za tydzień taca będzie przeznaczona na fundusz parafialny.

10.  Za wszelkie duchowe i materialne wsparcie, jakie płynie z Waszych ofiarnych serc składamy serdeczne Bóg zapłać!