Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Bożego Miłosierdzia, 11.04.2021 r.

1.    Dzisiaj przeżywamy w Kościele Niedzielę Miłosierdzia Bożego, która jest jednocześnie świętem Caritas.

„Udziela się odpustu zupełnego na zwykłych warunkach (spowiedź sakramentalna, komunia eucharystyczna, modlitwa w intencjach papieskich) wiernemu, który dzisiaj, w jakimkolwiek kościele czy kaplicy, z sercem całkowicie wolnym od wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, choćby powszedniego, weźmie udział w pobożnych praktykach spełnianych ku czci Bożego Miłosierdzia albo przynajmniej odmówi przed Najświętszym Sakramentem, wystawionym publicznie lub ukrytym w tabernakulum, modlitwę Ojcze nasz i Credo, dodając pobożne wezwanie do Pana Jezusa Miłosiernego (np. Jezu Miłosierny, ufamy Tobie)”.

2.  Dziś o godz. 15.00 będzie dodatkowa Msza św. o godz. 15.00.

3.   W poniedziałek po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.

4.   Sejm RP ustanowił dzień 14 kwietnia Świętem Chrztu Polski. 14 kwietnia 966 roku jest najważniejszą datą w historii naszej Ojczyzny i Kościoła w Polsce. Zgodnie z tradycją, chrzest władcy Polan odbył się najpewniej w Wielką Sobotę, 14 kwietnia 966 roku. I to wtedy też narodziła się Polska. Narodziła się z wód chrzcielnych do nowego, chrześcijańskiego życia. Narodziła się dla świata, wychodząc z epoki przedhi­storycznej i wkraczając na arenę dziejów Europy. Narodziła się dla siebie, jako wspólnota narodowa i polityczna, bowiem przyjęcie chrztu w obrządku łacińskim określiło naszą pol­ską tożsamość. Odtąd zaczęliśmy o sobie samych myśleć i mówić: my, Polacy.

5.    We wtorek 13 kwietnia o godz. 17.30 różaniec prowadzony przez Rycerzy fatimskich.

6.    W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia. O godz. 18.00 Msza św. w intencjach nowennowych. O godz. 19.00 spotkanie dla rodziców dzieci z klas III.

7.    W czwartek o godz. 18.00 Msza św. w intencji Ojczyzny, Radia Maryja i TV Trwam. Podczas tej Mszy św. będą zbierane ofiary na wsparcie dla tych katolickich i polskich mediów.

8.   W przyszłą niedzielę w Kościele w Polsce będziemy przeżywać XIII Tydzień Biblijny oraz V Narodowe czytanie Pisma Świętego. Do wspólnotowej lektury została wybrana tym razem Ewangelia wg św. Marka. Z tej racji za tydzień w naszym kościele między Mszami będzie czytane dzieło św. Marka.
Osoby chętne do czytania zachęcamy od dziś do zapisów w zakrystii.

9.   Za tydzień poniedziałek 19 kwietnia to w naszej parafii dzień poświęcony św. Józefowi i rodzinom. Zapraszamy na wspólną modlitwę przez wstawiennictwo św. Józefa od godz. 17.30. Tego dnia Mszy św. o godz. 18.00 będzie przewodniczył i wygłosi homilię nasz współbrat, biblista
o. Michał Deja z Zakroczymia. Po Mszy św. wieczornej o. Michał poprowadzi Lectio Divina ze Św. Józefem pt: „Ojciec przyjmujący”. Zapraszamy szczególnie małżonków, a zwłaszcza mężczyzn szukających żon i ojców rodzin.

10.  Zapraszamy do sklepiku parafialnego, gdzie można odebrać za darmo maseczki, które otrzymaliśmy od Wojewody Warmińsko-Mazurskiego.

11.   W minionym tygodniu do domu Ojca odeszli następujący parafianie: Maria Bodaszewska, Marian Orzoł, Eugenia Szachnowicz, Stefan Loch, Jan Wiśniewski, Janusz Palmowski i Alicja Piątenko. Pomódlmy się o ich wieczne zbawienie: Ojcze nasz…, Wieczny odpoczynek…

12.  Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz kościoła i wspólnoty zakonnej składamy serdeczne Bóg zapłać!