Ogłoszenia duszpasterskie na 3. niedzielę wielkanocną, 18.04.2021 r.

1.  Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy XIII Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim są słowa: „Zgromadzeni na świętej Wieczerzy”. Uczestnicząc w V Narodowym Czytaniu Pisma Świętego, każdy z nas otrzyma wyjątkowy dar. Będzie to Chleb z nieba pod postacią fragmentu z Biblii.
Z przygotowanego koszyka leżącego na białym stoliku – po krótkiej osobistej modlitwie – weźmy jedną kartkę z zaznaczonymi wersetami Ewangelii według św. Marka i Księgi Mądrości. Po powrocie do domu otwórzmy rodzinne Pismo święte i każdy w najgłębszym skupieniu i powadze niech odczyta sobie otrzymany dzisiaj tekst.

2.  W poniedziałek 19 kwietnia to w naszej parafii dzień poświęcony św. Józefowi i rodzinom. Zapraszamy na wspólną modlitwę przez wstawiennictwo św. Józefa od godz. 17.30. Tego dnia Mszy św. o godz. 18.00 będzie przewodniczył i wygłosi homilię nasz współbrat, biblista o. Michał Deja z Zakroczymia. Po Mszy św. wieczornej o. Michał poprowadzi Lectio Divina ze Św. Józefem pt: „Ojciec przyjmujący”. Zapraszamy szczególnie małżonków, a zwłaszcza mężczyzn szukających żon i ojców rodzin.

3.   W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia. O godz. 18.00 Msza św. w intencjach nowennowych.

4.  W piątek 23 kwietnia obchodzimy Uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski i archidiecezji warmińskiej. O godz. 18.00 Msza św. z udziałem Grupy Modlitwy o. Pio.

5.   W minionym tygodniu do domu Ojca odeszli następujący parafianie: Rufina Milko i Czesław Sarbak. Pomódlmy się o jego wieczne zbawienie: Ojcze nasz…, Wieczny odpoczynek…

6.   W przyszłą niedzielę przed kościołem będziemy zbierali ofiary do puszek na potrzebujących. Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła i wspólnoty zakonnej składamy serdeczne Bóg zapłać.