Ogłoszenia duszpasterskie na III niedzielę Wielkiego Postu, 07.03.2021 r.

1.   Od dziś w naszej parafii rozpoczęły się rekolekcje wielkopostne o Św. Józefie, które prowadzi nasz współbrat o. Mirosław Jankowski, gwardian i proboszcz z Rywałdu Królewskiego. W tygodniu Msze św. z naukami będą o godz: 7.00; 9.00; 11.00 i 18.00. W środę na Mszach będzie zbierana taca jako wyraz wdzięczności dla naszego rekolekcjonisty.

2.   Dziś przed kościołem wolontariusze akcji „Zagraj z Leną” zbierają dobrowolne ofiary do puszek na pomoc potrzebującej dwuletniej, chorej na SMA (rdzeniowy zanik mięśni) olsztyniance – Lenie Mazur, która walczy o swoje życie wycenione przez lubelską klinikę na aż 9.5 mln zł. Dzięki wszystkim wolontariuszom oraz darczyńcom udało już się zebrać ponad 5 mln zł, co jest połową drogi do sukcesu.

3.   W Wielkim Poście w piątki zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16.15. dla dzieci, o godz. 17.00 dla dorosłych i o godz. 19.00 dla młodzieży. Natomiast Gorzkie Żale z nauką pasyjną będą śpiewane w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15.

4.  W poniedziałek po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.

5.  W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia. O godz. 18.00 Msza św. w intencjach nowennowych. Tego dnia rozpocznie się także Nowenna przed Uroczystością Św. Józefa. Modlitwy nowennowe będą odmawiane o godz. 17.30. W piątek po drodze krzyżowej o godz. 17.45.

6.  Na stoliku przy obrazie Św. Jana Pawła II jest do nabycia specjalny numer „Gościa Niedzielnego” o Św. Józefie. W środku ciekawe artykuły m.in. ks. prof. Roberta Skrzypczaka pt:. „Nadszedł czas Józefa”. Koszt jednego egzemplarza to 9 zł.

7.   W sobotę 13 marca o godz. 17.30 różaniec prowadzony przez rycerzy fatimskich.

8.   Za tydzień taca będzie przeznaczona na fundusz parafialny.

9.   Członkowie Ruchu Światło-Życie z Nowego Kawkowa zapraszają do włączenia się w akcję – „każdy telefon się liczy”. Przy figurze Św. Antoniego stoi pojemnik, gdzie można wrzucać zużyte telefony komórkowe i tablety. Pieniądze uzyskane z utylizacji zużytej elektroniki zostaną przeznaczone na prace remontowe domu rekolekcyjnego w Nowym Kawkowie.

10.  Spotkanie formacyjne dla rodziców i dzieci z kl. III w tym tygodniu zostają odwołane.

11.  W minionym tygodniu do domu Ojca odeszli następujący parafianie: Jadwiga Rogińska, Ryszard Sobieszczański, Kazimierz Pyska i Danuta Tomczonek. Pomódlmy się o ich wieczne zbawienie: Ojcze nasz…, Wieczny odpoczynek…

12.  Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła i wspólnoty zakonnej składamy serdeczne Bóg zapłać!