Ogłoszenia duszpasterskie na II niedzielę Wielkiego Postu, 28.02.2021 r.

1.   Dziś przypada Niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.

2.   Zakończyliśmy wizytę duszpasterską na terenie naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za indywidualne zaproszenia do Waszych mieszkań jak i wspólną modlitwę podczas Mszy św. wieczornych. Bóg zapłać za ofiary złożone na parafię i klasztor.

3.   Dziękujemy naszym parafianom ze zeszłotygodniową zbiórkę na remont krzyża papieskiego przy parafii NSPJ w Olsztynie. Zebrane zostało 4700 zł. Bóg zapłać!

4.   W poniedziałek po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.

5.   W Wielkim Poście w piątki zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej  o godz. 16.15. dla dzieci, o godz. 17.00 dla dorosłych
i o godz. 19.00 dla młodzieży. Natomiast Gorzkie Żale z nauką pasyjną będą śpiewane w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15. Serdecznie zapraszamy!

6.   W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia. O godz. 18.00 Msza św. w intencjach nowennowych.

7.   W I czwartek miesiąca przypada Święto Św. Kazimierza, królewicza. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.30 nabożeństwo o nowe powołania kapłańskie i zakonne. O godz. 18.00 Msza św. z udziałem FZŚ. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie kontynuowana do około godz. 20.00.

8.  W I piątek od godz. 9.00 udamy się do chorych z Komunią Świętą. O godz. 15.00. Koronka do Bożego Miłosierdzia.

9.  W I sobotę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.30. O godz. 11.00 adoracja wynagradzająca. O godz. 12.00 Eucharystia
w intencjach wynagradzających NSM. O godz. 17.15. różaniec prowadzony przez wspólnotę „Żywego Różańca”. O godz. 18.00 Msza św. z udziałem wspólnoty „Żywego Różańca” wraz ze zmianą tajemnic. Modlitwy przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II zostaną odmówione po wieczornym różańcu.

10.   Za tydzień przed kościołem wolontariusze akcji „Zagraj z Leną” będą zbierali dobrowolne ofiary do puszek. Chodzi o pomoc
potrzebującej dwuletniej, chorej na SMA (rdzeniowy zanik mięśni) olsztyniance – Lenie Mazur, która walczy o swoje życie wycenione przez lubelską klinikę na aż 9.5 mln zł. Dzięki wszystkim wolontariuszom oraz darczyńcom udało już się zebrać ponad 5 mln zł, co jest połową drogi do sukcesu.

11.   Niedzielna Msza św. o godz. 15.00 będzie odprawiana aż do Wielkanocy.

12.   Za tydzień w naszej parafii rozpoczną się rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi nasz współbrat o. Mirosław Jankowski, gwardian z Rywałdu Królewskiego.

13.   W minionym tygodniu do domu Ojca odeszli następujący parafianie: Piotr Ożarowski, Hanna Kozieł i Wanda Kielak. Pomódlmy się o ich wieczne zbawienie: Ojcze nasz…, Wieczny odpoczynek…

14.   Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła i wspólnoty zakonnej składamy serdeczne Bóg zapłać!