Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Wielkiego Postu, 21.02.2021 r.

1.  Dziś przed kościołem zbieramy ofiary do puszki dla potrzebujących. O godz. 15.00 Msza św. z udziałem mieszkańców bloku nr 69 przy ul. Piłsudskiego.

2.   W Wielkim Poście w piątki zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej: O godz. 16.15 dla dzieci, o godz. 17.00 dla dorosłych, a o godz. 19.00 dla młodzieży. Natomiast Gorzkie Żale z nauką pasyjną będą śpiewane w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15.

3.  W poniedziałek przypada Święto Katedry Św. Piotra, Apostoła. Tego dnia za nawiedzenie kościoła katedralnego i pobożne odmówienie tam Ojcze nasz i Wierzę można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

4.  We wtorek Msza św. o godz. 18.00 z udziałem Grupy Modlitwy o. Pio.

5.  W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia. O godz. 18.00 Msza św. w intencjach nowennowych.

6.  W czwartek o godz. 19.00 spowiedź i próba przed przyjęciem sakramentu bierzmowania dla młodzieży z klas średnich.

7.  W sobotę na Mszy św. o godz. 11.00 młodzież z klas średnich przyjmie sakrament bierzmowania z rąk JE Ks. Biskupa Janusza Ostrowskiego. O godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej.

8.   Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w zbiórkę na krzyż papieski w parafii Św. Franciszka na Kortowie. Zebrane zostało 1322 zł. Bóg zapłać!

9.   Członkowie Ruchu Światło-Życie z Nowego Kawkowa zapraszają do włączenia się w akcję – „każdy telefon się liczy”. Przy figurze Św. Antoniego stoi pojemnik, gdzie można wrzucać zużyte telefony komórkowe i tablety. Pieniądze uzyskane z utylizacji zużytej elektroniki zostaną przeznaczone na prace remontowe domu rekolekcyjnego w Nowym Kawkowie.

10.  Msza św. dla kandydatów do bierzmowania z kl. VIII odbędzie się za tydzień w niedzielę 28 lutego o godz. 14.00.

11.   W minionym tygodniu do domu Ojca odeszli następujący parafianie: Stanisława Żywicka oraz Witold Jasiński. Pomódlmy się o ich wieczne zbawienie: Ojcze nasz…, Wieczny odpoczynek…

12.  Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła i wspólnoty zakonnej składamy serdeczne Bóg zapłać!