Ogłoszenia duszpasterskie na 6. niedzielę zwykłą, 14.02.2021 r.

1.    Taca z dnia dzisiejszego przeznaczona jest na fundusz parafialny.

2.   W poniedziałek po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.

3.   Najbliższa środa to Środa Popielcowa, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły (jeden posiłek do syta, dwa mniejsze). Do wstrzemięźliwości zobowiązani są wszyscy powyżej 14. roku życia, a do postu osoby pełnoletnie aż do rozpoczęcia 60. roku życia. Msze św. tego dnia są w następującym porządku: 7.00; 8.00; 11.00; 18.00 i 19.30.

4.   W Wielkim Poście w piątki zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej: O godz. 16.00 dla dzieci, o godz. 17.00 dla dorosłych, a o godz. 19.00 dla młodzieży. Natomiast Gorzkie Żale z nauką pasyjną będą śpiewane w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15.

5.   W czwartek o godz. 18.00 Msza święta w intencji Ojczyzny,  Radia Maryja i Telewizji Trwam.

6.   W piątek z racji na 19. dzień miesiąca nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Józefa odbędzie się po Mszy św. o godz. 8.00.

7.   W sobotę na godz. 19.00 zapraszamy do kościoła na Lectio Divina ze Św. Józefem pt:. „Ojciec czuły”.

8.    Porządek wizyty duszpasterskiej „kolędy” w tym tygodniu jest następujący: W niedzielę 14 lutego Msza św. o godz. 15.00 dla mieszkańców bloku nr 2 przy ul. Pana Tadeusza. W poniedziałek 15 lutego Msza św. o godz. 18.00 z udziałem mieszkańców bloku nr 27 przy ul. Dworcowej. We wtorek16 lutego Eucharystia o godz. 18.00 z udziałem mieszkańców bloków nr 29 i 29a przy ul. Dworcowej. W środę 17 lutego na Mszę o godz. 18.00 zapraszamy mieszkańców bloku nr 31 przy ul. Dworcowej. W czwartek 18 lutego Msza św. o godz. 18.00 z udziałem mieszkańców bloku nr 33 przy ul. Dworcowej. W piątek 19 lutego Eucharystia o godz. 18.00 z udziałem mieszkańców bloku nr 37 przy ul. Dworcowej. W sobotę 20 lutego Msza św. o godz. 18.00 z udziałem mieszkańców bloków nr 41 i 41a przy ul. Dworcowej. W niedzielę 21 lutego Msza św. o godz. 15.00 z udziałem mieszkańców bloku nr 69 przy ul. Piłsudskiego.

Informacje ogólne:

– Po Mszy św. z udziałem zaproszonych parafian będzie możliwość złożenia ofiary na potrzeby parafii i klasztoru.

– We Mszy św. uczestniczą parafianie, którzy nie wystosowali indywidualnego zaproszenia.

– Harmonogram wizyty duszpasterskiej wisi na tablicy ogłoszeń oraz jest dostępny na stronie internetowej parafii.

– Zaproszenia indywidualne do złożenia wizyty duszpasterskiej w domu z podaniem adresu i numeru telefonu można składać w zakrystii, do skrzynki pocztowej na furcie klasztornej lub telefonicznie do piątku.

9.   Za tydzień będziemy zbierali ofiary do puszki dla potrzebujących.

10.  W minionym tygodniu do domu Ojca odeszła nasza parafianka: Helena Leokajtys. Pomódlmy się o wieczne zbawienie dla niej: Ojcze nasz…, Wieczny odpoczynek…

11.  Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła i wspólnoty zakonnej składamy serdeczne Bóg zapłać!