Ogłoszenia duszpasterskie na 5. niedzielę zwykłą, 07.02.2021 r.

1.    Serdecznie dziękujemy za pamięć modlitewną, życzenia oraz wszelkie dowody sympatii skierowane do nas w dniu Święta Osób Konsekrowanych.

2.    Na pomoc poszkodowanym w Chorwacji udało się zebrać 1887 zł. Ofiary zostały przekazane na konto Caritas Polska. Bóg zapłać!

3.    Taca z 02 lutego w wysokości 980 zł została przekazana na Zakony Kontemplacyjne. Bóg zapłać za ofiary!

4.    Porządek wizyty duszpasterskiej „kolędy” w tym tygodniu jest następujący: W niedzielę 07 lutego Msza św. o godz. 15.00 dla mieszkańców bloku nr 18 przy ul. Pana Tadeusza. W poniedziałek 08 lutego Msza św. o godz. 18.00 z udziałem mieszkańców bloku nr 16 przy ul. Pana Tadeusza. We wtorek 09 lutego Eucharystia o godz. 18.00 z udziałem mieszkańców bloku nr 14 przy ul. Pana Tadeusza. W środę 10 lutego na Mszę o godz. 18.00 zapraszamy mieszkańców bloku nr 12 przy ul. Pana Tadeusza. W czwartek 11 lutego Msza św. o godz. 18.00 z udziałem mieszkańców bloku nr 10 przy ul. Pana Tadeusza. W piątek 12 lutego Eucharystia o godz. 18.00 z udziałem mieszkańców bloku nr 8 przy ul. Pana Tadeusza. W sobotę 13 lutego Msza św. o godz. 18.00 z udziałem mieszkańców bloku nr 4 przy ul. Pana Tadeusza. W niedzielę 14 lutego Msza św. o godz. 15.00 z udziałem mieszkańców bloku nr 2 przy ul. Pana Tadeusza.

Informacje ogólne:

– Po Mszy św. z udziałem zaproszonych parafian będzie możliwość złożenia ofiary na potrzeby parafii i klasztoru.

– We Mszy św. uczestniczą parafianie, którzy nie wystosowali indywidualnego zaproszenia.

– Harmonogram wizyty duszpasterskiej wisi na tablicy ogłoszeń oraz jest dostępny na stronie internetowej parafii.

– Zaproszenia indywidualne do złożenia wizyty duszpasterskiej w domu z podaniem adresu i numeru telefonu można składać w zakrystii, do skrzynki pocztowej na furcie klasztornej lub telefonicznie do piątku.

5.   W poniedziałek po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.

6.   W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia oraz o godz. 18.00 Msza św. w intencjach nowennowych. O godz. 19.00 spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci z kl. III.

7.   11 lutego w czwartek przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Na Mszy św. o godz. 11.00 w intencji chorych i cierpiących będzie możliwość przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych.

8.  Archidiecezjalne Przedszkole im. św. Mikołaja w Olsztynie, prowadzone przez siostry salwatorianki, przy ul. Sosnowej 7 (osiedle Likusy), od 1 lutego rozpoczęło nabór dzieci do przedszkola na rok szkolny 2021/2022. Przedszkole działa już 33 lata i zapewnia wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, profesjonalną opiekę, katolickie wychowanie i bardzo dobre przygotowanie dzieci do szkoły. Plusem przedszkola jest to, że kosztuje tylko „1 zł” za godzinę ponad podstawę programową. (podobnie jak przedszkola miejskie). Bliższe informacje można uzyskać w przedszkolu i na stronie internetowej przedszkola: http://archprzedszkole.pl/

9.   W sklepiku parafialnym można nabyć publikacje związane z ogłoszonym Rokiem Św. Józefa: kwartalnik „Idźmy do Józefa” oraz „Nowennę do Św. Józefa”.

10.  W sobotę 13 lutego o godz. 10.00 spotkanie dla dzieci z kl. III w kościele. Na spotkaniu zostaną poświęcone i rozdane książeczki do nabożeństwa. O godz. 17.30 różaniec prowadzony przez rycerzy fatimskich.

11.  W minionym tygodniu do domu Ojca odeszli następujący parafianie: Janusz Czajkowski i Lucyna Wojtkiewicz. Pomódlmy się o ich wieczne zbawienie: Ojcze nasz…, Wieczny odpoczynek…

12.  Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła i wspólnoty zakonnej składamy serdeczne Bóg zapłać!