Ogłoszenia duszpasterskie na niedzielę Chrztu Pańskiego, 10.01.2021 r.

1.   Z inicjatywy Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek, rok 2021 będzie też Jubileuszowym Rokiem Jakubowym. Na tę okoliczność Penitencjaria Apostolska wydała dekret o możliwości uzyskania odpustu zupełnego w tym Roku, jeżeli wierni nawiedzą w formie pielgrzymki kościół stacyjny i „pobożnie wezmą tam udział w obchodach jubileuszowych, lub przynajmniej przez odpowiednio długi czas pozostaną na pobożnym rozmyślaniu, kończąc je Modlitwą Pańską, Wyznaniem Wiary oraz wezwaniami do Najświętszej Maryi Panny i Świętego Jakuba Większego, Apostoła”. (…) W naszej archidiecezji tym kościołem stacyjnym jest olsztyńska katedra pw. św. Jakuba. „Osoby w podeszłym wieku, chorzy oraz wszyscy, którzy z ważnej przyczyny nie mogą opuścić domu, mogą w równym stopniu uzyskać odpust zupełny, wzbudziwszy w sobie niechęć wobec jakiegokolwiek grzechu oraz intencję wypełnienia, skoro tylko będzie to możliwe, trzech zwyczajnych warunków, jeśli przed jakimkolwiek obrazem Świętego będą się łączyć duchowo z obchodami jubileuszowymi, poleciwszy miłosierdziu Bożemu swoje modlitwy, cierpienia lub niedogodności własnego życia”.

2.   Trwa wizyta duszpasterska tzw. „kolęda” w naszej parafii. Dziś 10. stycznia mieszkańców bloku 36A przy ul. Kołobrzeskiej o numerach mieszkań: 1 – 20 i 21 – 40. zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00. Na indywidualne zaproszenie „kolęda” od godz. 15.00 na ul. Pana Tadeusza 20a/61. W poniedziałek 11 stycznia Msza św. o godz. 18.00 z udziałem mieszkańców bloku 36A przy ul. Kołobrzeskiej o numerach mieszkań: 41 – 60 i 61 – 80. Na indywidualne zaproszenie „kolęda” od godz. 16.30 na ul. Pana Tadeusza 17/24; ul. Kołobrzeska 25/53 oraz ul. Piłsudskiego 69/47. We wtorek 12 stycznia Msza św. o godz. 18.00 z udziałem mieszkańców bloku 36A przy ul. Kołobrzeskiej o numerach mieszkań: 81 – 100; 101 – 120 oraz 121 – 140. Na indywidualne zaproszenie „kolęda” od godz. 16.30 na ul. Pana Tadeusza 4/1,3,4,12,14,16,21,27 i 101 oraz ul. Dworcowa 41/32,33,60 i 76. We środę 13 stycznia Msza św. o godz. 18.00 z udziałem mieszkańców bloku 15. na ul Kołobrzeskiej. W czwartek 14 stycznia Msza św. o godz. 18.00 z udziałem mieszkańców bloku nr 9 na ul. Dworcowej o numerach mieszkań: 3 – 16 i 17 – 32. W piątek 15 stycznia Msza św. o godz. 18.00 z udziałem mieszkańców bloku nr 9. przy ul. Dworcowej o numerach mieszkań: 33 – 48; 49 – 64 i 65 – 80. W sobotę 16 stycznia Msza św. o godz. 18.00 z udziałem mieszkańców bloku nr 19. na ul. Kołobrzeskiej. W niedzielę 17 stycznia Msza św. o godz. 15.00 z udziałem mieszkańców bloku nr 21 przy ul. Kołobrzeskiej.

Informacje ogólne:

– Po Mszy św. z udziałem zaproszonych parafian będzie możliwość złożenia ofiary na potrzeby parafii i klasztoru.

– We Mszy św. uczestniczą parafianie, którzy nie wystosowali indywidualnego zaproszenia.

– Harmonogram wizyty duszpasterskiej wisi na tablicy ogłoszeń oraz jest dostępny na stronie internetowej parafii.

– Zaproszenia indywidualne do złożenia wizyty duszpasterskiej w domu z podaniem adresu i numeru telefonu można składać w zakrystii, do skrzynki pocztowej na furcie klasztornej lub telefonicznie do piątku.

4.   W poniedziałek po Mszy św. wieczornej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.

5.   W środę Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia, a o godz. 18.00 Msza św. w intencjach nowennowych. Po Mszy św. wieczornej z racji na 13. dzień miesiąca będzie odmówiony różaniec przez rycerzy fatimskich. Z racji na ferie zimowe tego dnia nie będzie spotkania formacyjnego dla rodziców dzieci z kl. III.

6.  Za tydzień przed kościołem będą zbierane ofiary do puszki dla potrzebujących.

7. Serdecznie dziękujemy naszym parafianom za pomoc w odśnieżaniu placu przed kościołem.

8.  Za tydzień w niedzielę o godz. 14.00 Msza św. dla kandydatów do bierzmowania.

9.  W minionych tygodniach do domu Ojca odeszli następujący parafianie: Jan Żyłowski, Teresa Peczyńska, Stanisław Łaszczak, Roman i Robert Kosmowscy, Danuta Małota oraz Jerzy Chajnowski. Pomódlmy się o ich wieczne zbawienie: Ojcze nasz.., Wieczny odpoczynek…

10.  Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła i wspólnoty zakonnej składamy serdeczne Bóg zapłać!