Ogłoszenia duszpasterskie na III niedzielę zwykłą, 24.01.2021 r.

1.   Trzecią niedzielę zwykłą – zgodnie z postanowieniem papieża Franciszka – przeżywamy jako „Niedzielę Słowa Bożego”. Ono jest nam dane w słowach Pisma świętego, które czytamy w czasie Liturgii w kościele, a także w domach podczas modlitwy indywidualnej i rodzinnej. Ojciec Święty wzywa nas, abyśmy w tę niedzielę w sposób szczególny z radością dziękowali Bogu za Jego Słowa, które do nas kieruje ze stronic Biblii. Sięgajmy –
zwłaszcza dziś – do swoich egzemplarzy Pisma Świętego, by one stawały się naszym domowym Namiotem spotkania z Chrystusem – ze Słowem odwiecznym, z Mądrością Bożą.

Zainteresowanych pogłębieniem znajomości Pisma Świętego zapraszamy dziś na godz. 19.00 do kościoła na Lectio Divina z Ewangelią św. Marka. Prosimy o zabranie swojej Biblii.

2.   Trwa wizyta duszpasterska, tzw. „kolęda” w naszej parafii. W niedzielę 24 stycznia Eucharystia o godz. 15.00 z udziałem mieszkańców bloków: 17. i 19. przy ul. Dworcowej. W poniedziałek 25 stycznia Msza św. wieczorna z udziałem mieszkańców bloku na 21 przy ul. Dworcowej. We wtorek 26 stycznia Msza św. o godz. 18.00 z udziałem mieszkańców bloku nr 23 przy ul. Dworcowej. W środę 27 stycznia na Eucharystię o godz. 18.00 zapraszamy mieszkańców bloków nr: 1 i 3 przy ul. Pana Tadeusza. W czwartek 28 stycznia Msza św. o godz. 18.00 z udziałem mieszkańców bloku nr 5 przy ul. Pana Tadeusza. W piątek 29 stycznia wieczorna Eucharystia z udziałem mieszkańców bloku nr 6 przy ul. Świtezianki. W sobotę 30 stycznia na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy mieszkańców bloku nr 7 przy ul. Pana Tadeusza. W niedzielę 31 stycznia Msza św. o godz. 15.00 dla mieszkańców bloku nr 9 przy ul. Pana Tadeusza.

Informacje ogólne:

– Po Mszy św. z udziałem zaproszonych parafian będzie możliwość złożenia ofiary na potrzeby parafii i klasztoru.

– We Mszy św. uczestniczą parafianie, którzy nie wystosowali indywidualnego zaproszenia.

– Harmonogram wizyty duszpasterskiej wisi na tablicy ogłoszeń oraz jest dostępny na stronie internetowej parafii.

– Zaproszenia indywidualne do złożenia wizyty duszpasterskiej w domu z podaniem adresu i numeru telefonu można składać w zakrystii, do skrzynki pocztowej na furcie klasztornej lub telefonicznie do piątku.

3.  W poniedziałek przypada Święto Nawrócenia św. Pawła. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.

4.  W środę z racji na 27. dzień miesiąca o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia będzie połączona z Nowenną Gietrzwałdzką. O godz. 18.00 Msza św. w intencjach nowennowych.

5.   Na wskutek trzęsienia ziemi, jakie nawiedziło Chorwację, Caritas Chorwacji zwróciła się do wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o pomoc. Jako Kościół w Polsce – za pośrednictwem Caritas Polska – przekazał już 100 tys. złotych, jednak potrzeby są zdecydowanie większe. W związku z tym za tydzień w naszej parafii będzie „Dzień Solidarności z Chorwacją”. Po Mszach św. przed kościołem będą zbierane ofiary do puszki dla poszkodowanych Chorwatów.

6.  W minionym tygodnia do domu Ojca odeszli następujący parafianie: Janina Kaczyńska, Bolesław Kudelski, Zenon Szewczak i Janina Matusewicz. Pomódlmy się o ich wieczne zbawienie: Ojcze nasz…, Wieczny odpoczynek…

7.  Za wszelkiej ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła i wspólnoty zakonnej składamy serdeczne Bóg zapłać!