Ogłoszenia duszpasterskie na II niedzielę zwykłą, 17.01.2021 r.

1.   Od jutra rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. To czas, gdy chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na całym świecie na ekumenicznych nabożeństwach, modlitwach, konferencjach, koncertach i innych spotkaniach. W tym roku z racji pandemii wiele spotkań niestety zostało odwołanych lub odbywa się w sposób symboliczny. W archidiecezji warmińskiej nabożeństwo centralne Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan odbędzie się w konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie, w niedzielę 24 stycznia, o godz. 11.00. Liturgii przewodniczył będzie arcybiskup Józef Górzyński.

2.  Trwa wizyta duszpasterska tzw. „kolęda” w naszej parafii. Dziś 17 stycznia Msza św. o godz. 15.00 z udziałem mieszkańców bloku nr 21 przy ul. Kołobrzeskiej. W poniedziałek 18 stycznia Msza św. o godz. 18.00 z udziałem mieszkańców bloku nr 23 przy ul. Kołobrzeskiej. We wtorek 19 stycznia wieczorna Eucharystia z udziałem mieszkańców bloku nr 25 przy ul. Kołobrzeskiej. W środę 20 stycznia Msza św. o godz. 18.00 z udziałem mieszkańców bloku nr 1 przy ul. Świtezianki. W czwartek 21 stycznia wieczorna Eucharystia z udziałem mieszkańców bloku nr 17 przy
ul. Kołobrzeskiej. W piątek 22 stycznia Msza św. o godz. 18.00 z udziałem mieszkańców bloku nr 11 przy ul. Dworcowej. W sobotę 23 stycznia Msza św. o godz. 18.00 z udziałem mieszkańców bloków:  13. i 15. przy ul. Dworcowej. W niedzielę 24 stycznia Eucharystia o godz. 15.00 z udziałem mieszkańców bloków: 17. i 19. przy ul. Dworcowej.

Na zaproszenia indywidualne udamy się dziś od godz. 15.00 na Ul. Pana Tadeusza 10/97 oraz w poniedziałek 18 stycznia od godz. 16.30 na Ul. Pana Tadeusza 7/18 oraz ul. Kołobrzeska 19/24.

Informacje ogólne:

– Po Mszy św. z udziałem zaproszonych parafian będzie możliwość złożenia ofiary na potrzeby parafii i klasztoru.

– We Mszy św. uczestniczą parafianie, którzy nie wystosowali indywidualnego zaproszenia.

– Harmonogram wizyty duszpasterskiej wisi na tablicy ogłoszeń oraz jest dostępny na stronie internetowej parafii.

– Zaproszenia indywidualne do złożenia wizyty duszpasterskiej w domu z podaniem adresu i numeru telefonu można składać w zakrystii, do skrzynki pocztowej na furcie klasztornej lub telefonicznie do piątku.

3.   Dziś przed kościołem zbieramy dobrowolne ofiary do puszek na potrzebujących z naszej parafii.

4.   W poniedziałek po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.

5.   Trwa Rok Św. Józefa. W naszej parafii każdego 19. dnia miesiąca będziemy gromadzili się na wspólnej modlitwie przez wstawiennictwo przybranego Ojca Jezusa. We wtorek o godz. 17.30 nabożeństwo ku czci Św. Józefa, a po wieczornej Eucharystii Lectio divina ze Św. Józefem w kościele. Prosimy o przyniesienie Pisma Świętego.

6.   W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia, a o godz. 18.00 Msza św. w intencjach nowennowych. Tego dnia na wieczornej Eucharystii będziemy modlić się także w intencji br. Sebastiana Kwira z okazji jego imienin.

7.    W czwartek o godz. 18.00 Msza św. w intencjach Ojczyzny, Radia Maryja i TV Trwam.

8.    W sobotę z racji na 23. dzień miesiąca Msza św. o godz. 18.00 z udziałem Grupy Modlitwy Św. o. Pio.

9.    W minionym tygodniu do domu Ojca odeszli następujący parafianie: Maria Rudzińska i Czesław Zalewski. Pomódlmy się o ich wieczne zbawienie: Ojcze nasz…, Wieczny odpoczynek.

10.  Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła i wspólnoty zakonnej składamy serdeczne Bóg zapłać!