Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Adwentu 06.12.2020 r.

1.  Dziś obchodzimy XXI Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Ofiary do puszki na ten cel będziemy zbierali za tydzień.

2.  Msze św. roratnie sprawowane są codziennie o godz. 7.00; dla dzieci w każdy wtorek i czwartek o godz. 16.30.

3.  Z racji na szósty dzień miesiąca modlitwa przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II zostanie odmówiona po Mszy św. wieczornej.

4.  7 grudnia przypada 7. rocznica święceń biskupich J.E. Ks. Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego – Metropolity Warmińskiego. Pamiętajmy w modlitwie o naszym pasterzu.

5.  Od poniedziałku rozpoczyna się ogólnopolska nowenna do św. Andrzeja Boboli w czasie epidemii. Modlitwy będą odmawiane po Mszy św. wieczornej.

6.  We wtorek będziemy obchodzili Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Warto tego dnia ponowić osobiste oddanie siebie i swoich rodzin opiece Matki Najświętszej. W tzw. „Godzinę Łaski” od godz. 12.00 – 13.00. zapraszamy na wspólną modlitwę do kościoła. Msze św. tego dnia będą sprawowane w godz.: 7.00; 9.00; 11.00 i 18.00.

7.  W środę o godz. 19.30 spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci z kl. III. Rodziców dzieci z kl. III prosimy o kupienie dla dzieci w księgarni
diecezjalnej (ul. Staszica) medalika z wizerunkiem Matki Bożej Niepokalanej – tzw. „Cudowny Medalik”. Poświęcenie medalików odbędzie się
w niedzielę 20 grudnia na Mszy św. o godz. 13.00.

8.  W piątek o godz. 19.30 spotkanie formacyjne dla młodzieży z kl. VIII przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

9.  W sobotę o godz. 10.00 spotkanie formacyjne dla dzieci z kl. III.

10.   Zelatorów „Żywego Różańca” zapraszamy na spotkanie do sali w klasztorze w sobotę 12 grudnia na godz. 16.00.

11.   Za tydzień w niedzielę w naszej parafii rozpoczną się rekolekcje adwentowe, które będzie głosił nasz współbrat o. Zbigniew Nowakowski
z klasztoru w Zakroczymiu. Msze św. z naukami od poniedziałku do środy będą o godz.: 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. W środę na Mszach św. będzie
zbiera taca jako wyraz wdzięczności dla naszego rekolekcjonisty.

12.  W sklepiku parafialnym są jeszcze do nabycia małe świece „Caritas” oraz książka Św. Alfonsa Marii de Liguori pt:. „Przygotowanie do śmierci”.

13.  Zachęcamy parafian, zwłaszcza dzieci do wspólnego udekorowania choinek, które staną w naszym kościele. Gotowe ozdoby prosimy o przynoszenie w IV niedzielę Adwentu.

14.  W zakrystii można zapisywać się na prenumeratę miesięczników: „Różaniec” i „WPIS” z Krakowa.

15.  W minionym tygodniu do Domu Ojca odeszli: Danuta Gamrat oraz Helena Elwertowska. Pomódlmy się o ich zbawienie: Ojcze nasz…, Wieczny odpoczynek.

16.   Serdecznie dziękujemy wam za wszelką życzliwość, modlitwę za nas oraz ofiary składane na kościół i klasztor. Bóg zapłać! Za tydzień taca będzie przeznaczona na fundusz parafialny.