Ogłoszenia duszpasterskie na I niedzielę Adwentu 2020 r.

1.   Dzisiejszą Niedzielą rozpoczęliśmy okres Adwentu. Msze św. roratnie będą codziennie o godz. 7.00 (prosimy o przynoszenie lampionów – świec); dla dzieci w każdy wtorek i czwartek o godz. 16.30. Od dzisiaj nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP odmawiana jest na Mszy św. o g. 18.00.

2.   Dziś przed kościołem zbieramy ofiary do puszki na Kościół w potrzebie.

3.   W minionym tygodniu zakończyliśmy akcję rozdawania opłatków w naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjęcie oraz za złożone ofiary, które zostaną przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Opłatki można także nabyć w zakrystii, kancelarii, lub na furcie.

4.   W poniedziałek obchodzimy Święto św. Andrzeja Apostoła. To dzień imienin naszego współbrata o. Andrzeja Tomkiela. Msza św. w intencji o. Andrzeja zostanie odprawiona w poniedziałek o godz. 18.00.

5.   W Środę Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia o godz. 17.30, a o godz. 18.00 Msza św. w intencjach nowennowych.

6.   W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek wystawienie Najśw. Sakramentu od g. 15.00. O g. 17.30 modlitwa o nowe powołania kapłańskie i zakonne. O g. 18.00 Msza św. dla wspólnoty FZŚ. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie także kontynuowana do godz. 20.00. W I piątek od godz. 9.00 udamy się do chorych z Komunią Św. O g. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwo Drogi krzyżowej prowadzone przez FZŚ. O g. 17.30 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Spowiedź dzieci w I piątek od g. 17.30. W I sobotę adoracja Najśw. Sakramentu do g. 8.30 do 12.00. O g. 12.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Pana Jezusa. O g. 17.15 różaniec prowadzony przez członków Żywego Różańca. O g. 18.00 Msza św. dla wspólnoty Żywego Różańca ze zmianą tajemnic.

7.  W sklepiku parafialnym można nabyć świece wigilijne „Caritas” oraz książkę Św. Alfonsa Marię de Liguori pt:. „Przygotowanie do śmierci”.

8.  W zakrystii można zapisywać się na prenumeratę miesięczników: „Różaniec” oraz „WPIS” z Krakowa.

9.  W ostatnim czasie do domu Ojca odeszli następujący parafianie: Wojciech Włodarczyk, Joanna Wilamowska oraz Krystyna Iwańska.
Pomódlmy się o ich wieczne zbawienie: Ojcze nasz…, Wieczny odpoczynek…

10. Serdecznie dziękujemy Wam za wszelkie dobro, jakiego doświadczamy od Was każdego dnia. Pamiętamy o Was w naszych modlitwach.