Ogłoszenia duszpasterskie na 32. niedzielę zwykłą, 08.11.2020 r.

1.    Dzisiejsza taca przeznaczona jest na fundusz parafialny.

2.    W poniedziałek po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.

3.    Od poniedziałku będzie już dostępna księga intencji na rok 2021. W kancelarii lub zakrystii będzie można zamawiać intencje mszalne jak i msze św. gregoriańskie.

4.   W środę przypada 102. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Msze św. tego dnia będą sprawowane w godz.: 7, 9, 11 i 18.

5.   W listopadzie zostają odwołane spotkania formacyjne dla rodziców i dzieci z kl. II i III.

6.   W tym miesiącu modlimy się szczególnie za naszych zmarłych na różańcu o godz. 17.15 i podczas Mszy św. o godz. 18.00. Kartki wypominkowe rozłożone na stolikach można składać w zakrystii lub kancelarii.

7.  W poniedziałek, 16 listopada, przypada główna uroczystość odpustowa naszego kościoła: NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia. Tradycyjnie zostanie poprzedzona Triduum Eucharystycznym. W dniach od 13 – 15 listopada o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18.00.

8.  W wigilię odpustu parafialnego – 15. listopada rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje „Oddanie33”. Przez 33. dni po Mszy św. wieczornej będziemy przygotowywali się do aktu całkowitego oddania się Jezusowi przez Maryję.

9.  13 listopada obchodzimy uroczystość konsekracji naszego kościoła. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na różaniec prowadzony przez Rycerzy fatimskich.

10.  W związku z pandemią wróciły restrykcyjne obostrzenia co do ilości osób w kościele. Na ławkach i krzesłach pojawiły się kolorowe karteczki, które oznaczają miejsce, gdzie można usiąść, by zachować odpowiedni dystans. Przy kartce siada jedna osoba chyba, że chodzi o osoby z rodziny. Osoby młodsze prosimy o zajmowanie miejsc na chórze organowym.

11.  W minionym tygodniu do domu Ojca odeszli następujący parafianie: Stefania Kozłowska, Mirosława Kopeć i Wojciech Włodarczyk. Pomódlmy się o ich wieczne zbawienie: Ojcze nasz…, Wieczny odpoczynek…

12.  Za tydzień przed kościołem będziemy zbierali ofiary do puszki dla potrzebujących. Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła i wspólnoty zakonnej składamy serdeczne Bóg zapłać!