Ogłoszenia duszpasterskie na 29. niedzielę zwykłą, 18.10.2020 r.

1.  Obchodzimy dzisiaj Światową Niedzielę Misyjną, a od jutra tydzień modlitw za misje i misjonarzy. Z tej racji dzisiejsza taca przeznaczona jest na cele misyjne prowadzone przez naszą Warszawską Prowincję Braci Kapucynów.

2.   1, 999 zł zostało przekazane na konto Funduszu Stypendialnego „Dzieło Nowego Tysiąclecia” dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin. Bóg zapłać za złożone ofiary.

3.   W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.

4.   Zbliża się miesiąc listopad – czas wdzięcznej pamięci o naszych bliskich, którzy odeszli do wieczności. Na stolikach po obu stronach wyjścia z kościoła znajdują się kartki wypominkowe, które po wypełnieniu można składać w zakrystii lub kancelarii. W intencji tych wszystkich zmarłych będziemy się modlić przez cały miesiąc listopad w czasie różańca i na Mszy św. o godz. 18.00.

5.    W środę o godz. 18.00 Msza św. nowennowa przez wstawiennictwo Matki Miłosierdzia.

6.    Kobiety pragnące pogłębić swoją formację duchową zapraszamy we czwartki na godz. 19.00 na spotkanie wspólnoty żeńskiej.

8.    W piątek o godz. 18.00 Msza św. przez wstawiennictwo św. o. Pio.

9.    W sklepiku parafialnym można nabyć kalendarze ścienne na rok 2021 ze św. Janem Pawłem II i kard. Wyszyńskim.

10.      Za tydzień w niedzielę będziemy gościć w naszej parafii naszego współbrata o. Szymona Janowskiego, który przez cały dzień będzie głosił homilie. Po Mszach św. w sklepiku parafialnym będzie możliwość nabycia jego książki pt:. „Wrak Ewangelii”. Książka będzie dostępna w cenie 20 zł. Zaproszenie na homilie o. Szymona kierujemy zwłaszcza do młodzieży.

11.   W zakrystii można złożyć swój podpis dla akcji Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Tak dla rodziny, nie dla gender”. Zasadniczym celem akcji jest wypowiedzenie przez Polskę genderowej konwencji stambulskiej. Inicjatywa ma poparcie Prezydium Konferencji Episkopatu Polski.

12.      Od 17. października miasto Olsztyn znalazło się w czerwonej strefie. Prosimy parafian o zachowywanie obowiązujących zasad sanitarnych: zakrywanie ust i nosa, dezynfekcję rąk oraz zachowywanie w ławkach dystansu między sobą.

13.       W minionym tygodniu pożegnaliśmy naszych parafian: Ludwikę Żuk oraz Zofię Galińską. Pomódlmy się o ich wieczne zbawienie: Ojcze nasz…, Wieczny odpoczynek…

14.      Składamy serdeczne podziękowanie za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła i wspólnoty zakonnej. Pamiętamy o was w codziennej modlitwie.