Ogłoszenia duszpasterskie na 28. niedzielę zwykłą, 11.10.2020 r.

1.  Dzisiejsza taca przeznaczona jest na fundusz parafialny.

2. Dzisiaj obchodzimy XX Dzień Papieski pod hasłem: „Totus Tuus” organizowany przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Przed kościołem zbierane są ofiary do puszki na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin.

3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie na g. 17.30.

4. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.

5. We wtorek 13 października po Mszy św. wieczornej odbędzie się procesja fatimska. Tego dnia podejmiemy w naszej parafii Nowennę za przyczyną Św. Jana Pawła II w intencji ochrony każdego poczętego życia. Modlitwy nowennowe będą odmawiane po Mszy św. wieczornej.

6. W czwartek Msza św. o godz. 18.00 w intencji Ojczyzny, Radia Maryja i TV Trwam.

7. Młodzież pragnącą pogłębić swoją wieź z Panem Bogiem zapraszamy w piątki na godz. 19.00 na spotkania oazowe.

8. W piątek 16 października przypada 42. rocznica wyboru kard. K. Wojtyły na papieża. Tego dnia o godz. 19.00 spotkanie dla młodzieży z klas ósmych i ich rodziców w sprawie bierzmowania.

9. Za tydzień w niedzielę o godz. 14.00 Msza św. dla młodzieży ze szkół średnich, która 7 listopada przyjmie sakrament bierzmowania.

10. W związku z sytuacją epidemiczną z przykrością informujemy, że koncert papieski zaplanowany na niedzielę 11 października br. w kościele Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie, zostaje przeniesiony na inny termin. Wszystkie karty wstępu na koncert zachowują swoją ważność. O nowym terminie koncertu poinformujemy w stosownym czasie.

11.  Zbliża się miesiąc listopad – czas wdzięcznej pamięci o naszych bliskich, którzy odeszli do wieczności. Na stolikach po obu stronach wyjścia z kościoła znajdują się kartki wypominkowe, które po wypełnieniu można składać w zakrystii, kancelarii lub w kopercie na tacę. W intencji tych wszystkich zmarłych będziemy się modlić przez cały miesiąc listopad w czasie różańca i na Mszy św. o godz. 18.00.

12.  W niedzielę 18 października o godz. 18.00 Msza św. w intencji naszego proboszcza z okazji imienin.

13.  W sklepiku parafialnym można nabyć kalendarze ścienne na rok 2021 ze Św. Janem Pawłem II i kard. Wyszyńskim.

14.  Za dwa tygodnie w niedzielę będziemy gościć w naszej parafii naszego współbrata o. Szymona Janowskiego, który przez cały dzień będzie głosił
homilię. Po Mszach św. w sklepiku parafialnym będzie możliwość nabycia jego książki pt:. „Wrak Ewangelii”. Dowiemy się m.in.: Co robić w życiu duchowym, by nie skończyć jak wrak?

15.  W minionym tygodniu odeszli do Pana następujący parafianie: Lucjan Skrodzki i Wojciech Bielecki. Pomódlmy się o ich wieczne zbawienie:
Ojcze nasz…, Wieczny odpoczynek…

16.  Za tydzień zbiórka do puszek dla potrzebujących.

17.  Składamy Wam serdeczne podziękowanie za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła i wspólnoty. Pamiętamy o was w codziennej modlitwie.