Ogłoszenia duszpasterskie na 26. niedzielę zwykłą, 27.09.2020 r.

1.   Dziś o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej.

2.   W poniedziałek po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.

3.   Trwa nowenna przed uroczystością odpustową ku czci św. Franciszka z Asyżu. Zapraszamy na wieczorne Msze św. połączone z modlitwą nowennową i okolicznościowym kazaniem o Biedaczynie z Asyżu.

4.   Do czwartku włącznie potrwa „Biały tydzień” dzieci, które dziś na Mszy św. o godz. 13.00 przystąpią do I Komunii św.

5.   We wtorek przypada Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

6.   W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia.

7.   W czwartek rozpoczyna się miesiąc październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o g. 17.30. W I czwartek miesiąca o godz. 17.30 nabożeństwo o nowe powołania kapłańskie i zakonne. O godz. 18.00 Msza św. dla FZŚ. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00.

8.   W I piątek miesiąca od godz. 9.00 udamy się do chorych z Komunią Św. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa prowadzone przez FZŚ. Nabożeństwo wynagradzające NSPJ od godz. 17.30. Spowiedź dla dzieci – zwłaszcza dla dzieci, które czwartego października będą przeżywać rocznicę I Komunii Św. –  od godz. 17.30.

9.   W I sobotę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.30. O godz. 12.00 Msza św. w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 17.15 różaniec prowadzony przez wspólnotę „Żywego Różańca”. O godz. 18.00 Msza św. dla „Żywego Różańca” wraz ze zmianą tajemnic.

10.  Za tydzień 4 października wypada uroczystość odpustowa ku czci św. Franciszka z Asyżu, diakona, założyciela Trzech Zakonów. Zgodnie z tradycją franciszkańską kazania w tym dniu będzie głosił dominikanin – o. Piotr Frey z Gdańska. Po Eucharystii o g. 18.00 odbędzie się nabożeństwo Transitus – przejścia św. Franciszka z tego świata do wieczności.

11.  Msza św. rocznicowa dla dzieci, które przyjęły I Komunię Św. w 2019 r. odbędzie się w najbliższą niedzielę o godz. 13.00.

12.  W minionym tygodniu pożegnaliśmy naszą parafiankę Janinę Iwańczyk. Pomódlmy się o jej wieczne zbawienie: Ojcze nasz…, Wieczny odpoczynek…

13.  Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła i wspólnoty zakonnej składamy serdeczne Bóg zapłać.