Ogłoszenia duszpasterskie na 25. niedzielę zwykłą, 20.09.2020 r.

1.   Dziś przed kościołem zbieramy ofiary do puszki dla potrzebujących z naszej parafii.

2.   W poniedziałek obchodzimy święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.  Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.

3.   Mobilne Centrum Badań organizuje badanie pod kątem: miażdżycy, tętnic, osteoporozy oraz zakwaszenia organizmu. W ambulansie będzie możliwość nabycia testu kasetkowego na obecność przeciwciał oraz wykrywające infekcję korona wirusa. Badanie odbędzie się w ambulansie na parkingu przy kościele we wtorek 22 września o godz. 12.00.

4.   W środę 23 września wspominamy św. o. Pio z Pietrelciny, kapłana i stygmatyka. Tego dnia zapraszamy na Mszę św. o g. 18.00, by dziękować i powierzać nasze sprawy Bogu przez wstawiennictwo świętego kapucyna.

5.   W piątek obchodzimy święto rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego we Fromborku. Na Mszy św. wieczornej rozpoczniemy Nowennę przed uroczystością odpustową św. Franciszka z Asyżu. Zapraszamy przez kolejnych 9 dni na Eucharystię i refleksję o życiu Świętego Biedaczyny o godz. 18.00., aby jak najlepiej przygotować się na nasze franciszkańskie święto.

6.  Ministrantów zapraszamy na zbiórki w soboty na g. 11.00. Natomiast chłopców pragnących służyć przy ołtarzu zapraszamy w soboty na g. 10.00.

7.  Za tydzień w niedzielę o godz. 13.00 kolejna grupa dzieci przystąpi do I Komunii Św. Osoby nie związane z uroczystością prosimy o udanie się na inną godzinę Mszy św. 27. września zapraszamy na g. 17.30 na Nowennę do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej.

8.  Rodziców mieszkających na terenie naszej parafii prosimy o zgłaszanie telefonicznie do proboszcza dzieci z klas czwartych, które nie przystąpiły jeszcze do I Komunii Św.

9.  Poświęcenie różańców dla dzieci, które w 2021 r. przystąpią do I Komunii św. odbędzie się 27 września na Mszy św. o godz. 11.30.

10. W minionym tygodniu naszą wspólnotę zakonną  opuściło dwóch braci: O. Jan Chryzostom przeszedł do klasztoru w Lublinie, a br. Robert
Kotara zasilił wspólnotę w Nowym Mieście n. Pilicą.

11.  W zeszłym tygodniu pożegnaliśmy naszych parafian: Zdzisława Borowika oraz Annę Danutę Wasilewską. Pomódlmy się o ich wieczne zbawienie: Ojcze nasz…, Wieczny odpoczynek…

12.  Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła i wspólnoty zakonnej składamy serdeczne Bóg zapłać.