Wakacyjna Oaza dla Dorosłych.

W dniach 03 – 09. 08. uczestniczyliśmy w Wakacyjnej Oazie dla Osób Dorosłych, która w tym roku odbyła się Klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów w Mogilnie k. Gniezna. Pięciodniowe rekolekcje w charyzmacie Ruchu Światło-Życie odbyliśmy pod kierownictwem duchowym o. Łukasza Szokaluka – proboszcza naszej Parafii. Wakacyjna Oaza, to dla nas wszystkich był czas odpoczynku, czas odnowy duchowej poprzez pogłębianie osobistej relacji do Pana Jezusa. Z Matką Najświętszą rozważaliśmy życie Jezusa w Tajemnicach Chwalebnych Różańca Świętego. W codziennym planie dnia były stałe punkty dla ciała (śniadanie, obiad, kolacja) oraz program zorganizowany dla ducha: Jutrznia, Eucharystia, Szkoła modlitwy, Spotkania w grupach, Dialog małżeński, Wyprawa otwartych oczu, Namiot spotkania, Wieczór pogodny, Apel Jasnogórski.
Każdy dzień rekolekcji był niezwykły w wydarzenia. Zwiedzanie tysiącletniego opactwa benedyktyńskiego (klasztor i kościół), wieczór Serduszek, Wigilia Zesłania Ducha Świętego, wieczór z Panią Reginą poświęcony Osobie Czcigodnego Sługi Bożego Księdza Franciszka Blachnickiego – założyciela Ruchu Światło-Życie, wieczór Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, zakończenie Agapy: „Panience na dobranoc…”. Szczególnym przeżyciem dla nas była Eucharystia sprawowana w Katedrze gnieźnieńskiej. Był też czas na zwiedzanie Wzgórza Lecha, grobu Błogosławionej Jolanty, Muzeum początków państwa polskiego.
W ostatni wieczór, podczas uroczystej Agapy jedna z uczestniczek (dyplomowana pielęgniarka) przeprowadzała obowiązkowe badania na covid. Profesjonalne testy wykazały, że wszyscy jesteśmy zdrowi . Zwieńczeniem rekolekcji było przystąpienie uczestników do deuterokatechumenatu, czyli świadoma decyzja kroczenia drogą ku dojrzałości chrześcijańskiej. To nabożeństwo przeprowadził nam o. Sebastian Marcinkowski ze wspólnoty braci z Mogilna.
Wszystkich pragnących zapoznać się z formacją Ruchu Światło-Życie, zapraszamy do udziału w spotkaniach Oazy Przy Studni, które odbywają się w naszej parafii raz w tygodniu (szczegóły na początku września).

Galerię zdjęć zobacz – TU.