Ogłoszenia duszpasterskie na 18. niedzielę zwykłą, 02.08.2020 r.

1.     W dniu dzisiejszym z racji na franciszkański odpust NMP Anielskiej z Porcjunkuli za nawiedzenie jakiegokolwiek kościoła można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2.     Osoby przyjmujące Pana Jezusa na rękę prosimy, by robiły to zgodnie z przepisami kościelnymi. Film instruktażowy znajduję się na stronie internetowej parafii.

3.     Rozpoczął się sierpień – miesiąc trzeźwości. Zgodnie zachętą Episkopatu Polski podejmijmy tradycyjnie dobrowolną miesięczną abstynencję.

4.     W I czwartek miesiąca przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Msze święte będą odprawiane o godz.: 7.00; 8.00 i 18.00. O godz. 17.30 nabożeństwo o nowe powołania kapłańskie i zakonne. O godz. 18.00 Msza św. dla Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

6.     Zwracamy się z prośbą o pomoc w sprzątaniu kościoła w każdy piątek po Mszy św. o g.  8.00.

7.     Za tydzień będziemy zbierali ofiary do puszki na potrzebujących.

8.     W minionym tygodniu pożegnaliśmy Czesława Jędruszczaka. Pomódlmy się o wieczne zbawienie dla niego. Ojcze nasz… Wieczny odpoczynek..

9.     Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła i wspólnoty zakonnej składamy serdeczne Bóg zapłać.