Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Palmową, 05.04.2020 r.

1.   Dziś o godz. 17.15 Gorzkie Żale z nauką pasyjną.

2.   W poniedziałek po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.

3.   Kancelaria będzie nieczynna w Wielki Piątek.

4.   Dyżury spowiedzi w Wielkim Tygodniu rozpisane są na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

5.   W Wielki Czwartek rozpoczynamy Triduum Paschalne. Msza św. Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00. Kościół będzie otwarty do godz. 22.00.

6.    Wielki Piątek – Liturgia Godzin o godz. 7.00. Droga Krzyżowa o godz. 15.00. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 17.00. Możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim do godz. 22.00. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Ofiary składane przy adoracji Krzyża są przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

7.    Wielka Sobota – Kościół będzie otwarty od godz. 6.00. Liturgia Godzin o godz. 7.00. Nie ma poświęcenia pokarmów w kościele. Tzw. „święconka” ma mieć charakter liturgii domowej. Przed śniadaniem niedzielnym błogosławieństwo wypowiada ojciec, matka lub inna dorosła wierząca osoba. Tekst błogosławieństwa znajduje się na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19.00. Podczas Liturgii będzie odnowienie przyrzeczeń chrztu. Przynieśmy ze sobą świece.

8.     Nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego rozpoczynamy w Wielki Piątek o godz. 15.00. i będziemy kontynuować w następne dni w czasie Godziny Miłosierdzia.

9.     W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza św. rezurekcyjna rozpocznie się o godz. 6.00. Nie ma procesji rezurekcyjnej. Tego dnia nie ma Mszy o godz. 7.00. W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy świętych jak
w niedzielę.

10.   Istnieje możliwość otrzymania wody święconej do użytku w domu. W tym celu należy zgłosić się do zakrystii po Mszy św. lub na furtę klasztorną z buteleczką napełnioną wodą.

11.   W minionym tygodniu pożegnaliśmy naszego parafianina: Stanisława Marunowskiego. Pomódlmy się o jego wieczne zbawienie: Ojcze nasz…, Wieczny odpoczynek…

12.    Za wszelkie ofiary, jakie składacie na kościół i naszą wspólnotę zakonną składamy serdeczne Bóg zapłać.