Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę wielkanocną 26.04.2020 r.

1.   Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy XII Tydzień Biblijny pod hasłem: „Kto we Mnie wierzy, będzie spożywał Chleb życia wiecznego” (por. J 6,35-36). Do wspólnotowej lektury została wybrana tym razem Ewangelia wg św. Mateusza. Czwarte Narodowe czytanie Pisma Świętego nawiązuje do 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II. Ten wielki Papież przez cały swój pontyfikat głosił Ewangelię wszystkim narodom świata, dlatego dziś między Mszami czytamy dzieło św. Mateusza. Na klęczniku przy figurze św. Antoniego wyłożone są pocięte karteczki z siglami z Ewangelii wg św. Mateusza oraz Księgi Syracha. Zachęcamy do wzięcia z koszyka tych fragmentów Biblii do osobistej lektury w domu.

2.   W poniedziałek z racji na 27. dzień miesiąca o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.

3.   1 maja przypada I piątek miesiąca. Od g. 9.00 udamy się do chorych z Komunią św. O g. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia prowadzona przez Franciszkański Zakon Świeckich. Na godz. 17.00 zapraszamy do kościoła na Drogę Światła – rozważanie przez czternaście stacji tajemnicy Zmartwychwstania Chrystusa.

4.   2 maja w I sobotę miesiąca obchodzimy – przeniesioną z niedzieli – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej Patronki Polski. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. O godz. 17.15 różaniec prowadzony przez Żywy Różaniec. O godz. 18.00 Msza św. w intencjach Żywego Różańca oraz zmiana tajemnic.

5.   Firma Green Office wraz z naszą parafią organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.  Szczegółowy spis przedmiotów znajduje się na tablicy ogłoszeń. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Apostolstwa Katolickiego zwanych „Pallotynkami”, które prowadzą misje w czterech krajach Afryki. Zużyty sprzęt można składować na drewnianej platformie na podwórku klasztornym. Zostanie on zabrany 6 maja o godz. 11.00.

6.   W minionym tygodniu pożegnaliśmy naszego parafianina – Józefa Wojtyś. Pomódlmy się o jego wieczne zbawienie: Ojcze nasz…, Wieczny odpoczynek…

7.   W przyszłą niedzielę przed kościołem będziemy zbierali ofiary do puszek na potrzebujących. Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła i wspólnoty zakonnej składamy serdeczne Bóg zapłać.