Ogłoszenia duszpasterskie na II niedzielę wielkanocną, 19.04.2020 r.

1.    Dzisiaj przeżywamy w Kościele Niedzielę Miłosierdzia Bożego, która jest jednocześnie świętem Caritas. Od dziś rozpoczyna się 76. Tydzień Miłosierdzia.

2.  O godz. 15.00 w naszych domach łączmy się duchowo we wspólnej modlitwie Koronką do Bożego Miłosierdzia.

3.  Od poniedziałku w kościele będzie mogło przebywać 50 osób. W związku z tym nie będzie już w tygodniu Mszy św. o godz. 9.00. W niedzielę pozostaną dodatkowe Msze św. o godz.: 15.00, 16.00 i 19.00.

4.   W poniedziałek po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.

5.   W czwartek 23 kwietnia obchodzimy Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski, Warszawskiej Prowincji Kapucynów oraz głównego patrona naszej archidiecezji. Tego dnia na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy czcicieli św. o. Pio.

6.   W przyszłą niedzielę w Kościele w Polsce będziemy przeżywać XII Tydzień Biblijny oraz IV Narodowe czytanie Pisma Świętego. Do wspólnotowej lektury została wybrana tym razem Ewangelia wg św. Mateusza. Z tej racji za tydzień w naszym kościele między Mszami będzie czytane dzieło św. Mateusza. Osoby chętne do czytania zachęcamy od dziś do zapisów w zakrystii lub na profilu fb parafii.

7.   W minionym tygodniu pożegnaliśmy naszych parafian: Jadwigę Śliwińską, Czesławę Smoliniec, Stanisława Koniecznego oraz Marię Nieciecką. Pomódlmy się o ich wieczne zbawienie: Ojcze nasz…, Wieczny odpoczynek…

8. Wszystkim wiernym naszej parafii z serca dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia duchowego i materialnego, którego doświadczamy w tych trudnych dla każdego chwilach