Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP 8 grudnia 2019

1.   Dziś obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Warto tego dnia ponowić osobiste oddanie siebie i swoich rodzin opiece Matki Najświętszej. Pamiętajmy o apelu Matki Bożej, by w godz. 12.00 – 13.00  w „Godzinie Łaski” modlić się w kościele lub w domu.

2.   Dziś w naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które głosi o. Robert Wołyniec, franciszkanin konwentualny z klasztoru w Ostródzie. Msze św. z naukami od poniedziałku do środy będą o g.: 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. W środę na Mszach św. będzie zbiera taca jako wyraz wdzięczności dla naszego rekolekcjonisty.

3.    Msze św. roratnie sprawowane są codziennie o godz. 7.00; dla dzieci w każdy wtorek i czwartek o godz. 16.30.

4.    Przed kościołem zbieramy ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać za każdy dar serca.

5.     Zachęcamy do ofiarowania żywności dla potrzebujących naszej parafii, którą można przynosić na furcie klasztornej. Żywność dla osób potrzebujących będzie wydawana 18 grudnia od g. 15.30.

6.    Dziś na g. 19.00 zapraszamy na „Akatyst” – śpiewany hymn ku czci Matki Bożej.

7.    11 grudnia o g. 19.00 odbędzie się spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

8.    13 grudnia czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy na wspólny różaniec na g. 17.30.

9.    Razem z Caritas działającym przy naszej parafii 22 grudnia organizujemy spotkanie wigilijne dla osób samotnych z naszej parafii. Zachęcamy parafian, by poinformować i pomóc dotrzeć tym osobom na to spotkanie. Osoby chętne do pomocy przy dekoracji sali, przygotowania części artystycznej i potraw wigilijnych prosimy o zgłaszanie się do o. proboszcza.

10.   W sklepiku u brata Roberta są do nabycia świece Caritas, z których dochód przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom; koszt świec: małe – 5 zł, duże z aplikacją 15 zł.

11.    Zachęcamy parafian, zwłaszcza dzieci do wspólnego udekorowania choinek, które staną w naszym kościele. Gotowe ozdoby prosimy o przynoszenie w IV niedzielę Adwentu.

12.    Serdecznie dziękujemy wam za życzliwe przyjęcie naszych braci, ofiary złożone na kościół i klasztor podczas roznoszenia opłatków. Bóg zapłać! Za tydzień taca będzie przeznaczona na fundusz parafialny. Pamiętamy o was w naszych modlitwach.