Ogłoszenia duszpasterskie na I niedzielę Adwentu.

1.    Dzisiejszą Niedzielą rozpoczęliśmy okres Adwentu. Msze św. roratnie będą codziennie o godz. 7.00 (prosimy o przynoszenie lampionów – świec); dla dzieci w każdy wtorek i czwartek o godz. 16.30. Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP odmawiana jest na Mszy św. o g. 18.00.

2.    W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek wystawienie Najśw. Sakramentu od g. 15.00. O g. 17.30 modlitwa o nowe powołania kapłańskie i zakonne. O g. 18.00 Msza św. dla wspólnoty FZŚ. W I piątek przed południem zaniesiemy chorym Chrystusa Eucharystycznego. O g. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia wraz i nabożeństwo Drogi krzyżowej.  O g. 17.30 nabożeństwo wynagradzające Najśw. Sercu Pana Jezusa. Spowiedź dzieci w I piątek od g. 17.30. Po Mszy św. o g. 18.00 zapraszamy pod krzyż papieski na modlitwę przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II. W I sobotę adoracja Najśw. Sakramentu do g. 8.30 do 12.00. O g. 12.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. O g. 17.15 różaniec prowadzony przez członków Żywego Różańca. O g. 18.00 Msza św. dla wspólnoty Żywego Różańca ze zmianą tajemnic.

3.    Za tydzień w II niedzielę Adwentu będziemy obchodzili uroczystość Niepokalnego Poczęcia NMP. Tego dnia rozpoczną się rekolekcje adwentowe, które wygłosi o. Robert Wołyniec, franciszkanin konwentualny z klasztoru w Ostródzie. Msze św. z naukami od poniedziałku do środy będą w g.: 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00.

4.    8 grudnia na g. 19.00 zapraszamy na „Akatyst”, śpiewany hymn ku czci Chrystusa i Matki Bożej.

5.     Poświęcenie medalików NMP dla dzieci I-komunijnych odbędzie się 8 grudnia na Mszy św. o g. 13.00.

6.     Razem z Caritas działającym przy naszej parafii 22 grudnia organizujemy spotkanie wigilijne dla osób samotnych z naszej parafii. Zachęcamy parafian, by poinformować i pomóc dotrzeć tym osobom na to spotkanie. Osoby chętne do pomocy przy dekoracji sali, przygotowania części artystycznej i potraw wigilijnych prosimy o zgłaszanie się do o. proboszcza.

7.     W sklepiku u brata Roberta są do nabycia świece Caritas, z których dochód przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom; koszt świec: małe – 5 zł, duże – 10 zł oraz z aplikacją 15 zł.

8.   Za tydzień będziemy zbierali ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

9.   Serdecznie dziękujemy wam za wszelkie dobro, jakiego doświadczamy od was każdego dnia. Pamiętamy o was w naszych modlitwach.