Ogłoszenia duszpasterskie na 22 niedzielę zwykłą 01.09.2019 r.

1.   W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.

2.   We wtorek 3 września obchodzimy wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. To dzień imienin naszego współbrata o. Grzegorza Gutka, przełożonego naszego klasztoru i wikariusza parafii. Zapraszamy na Mszę św. w jego intencji we wtorek o g. 18.00. Podczas tej Eucharystii będziemy także dziękować za 25 lat życia zakonnego o. Grzegorza, o. Marka Długołęckiego i br. Piotra Ruszczaka, który kiedyś posługiwał w naszym klasztorze.

3. W środę 04. września o g. 8.00 odbędzie się Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla ZSCHiO. 

4.   W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej.  W I czwartek miesiąca zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o g. 17.30 w intencji nowych powołań do kapłaństwa i Zakonu. O g. 18.oo Msza św. dla Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

5.   W I piątek miesiąca  – od g. 9.00 odwiedzimy chorych z Komunią Świętą. Na g. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i Drogę krzyżową prowadzone przez FZŚ. O g. 17.30 nabożeństwo wynagradzające NSPJ. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy pod krzyż papieski na modlitwę za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. W I sobotę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od g. 8.30 do 12.00; o g. 12.00 – Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi; o g. 17.15 – Różaniec, o g. 18.00 Msza św. w intencji członków Żywego Różańca ze zmianą tajemnic.

6.   Serdecznie zapraszamy dziewczynki i chłopców do scholi parafialnej. Pierwsze spotkanie odbędzie się w następną sobotę 7 września o g. 10.00. przy kościele.

7.   Pierwsze powakacyjne spotkanie chóru parafialnego odbędzie się we wtorek 3. września o g. 17.00 w salce parafialnej. Jeśli ktoś chciałby dołączyć do wspólnoty śpiewającej serdecznie zapraszamy.

8.   Za tydzień 8 września w Sanktuarium Maryjnym w Gietrzwałdzie odbędą się doroczne uroczystości odpustowe Narodzenia NMP. Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę na te uroczystości. Spod naszej parafii wyruszymy o g. 4.30 do kościoła Braci Mniejszych na Zatorzu i stamtąd pójdziemy do Gietrzwałdu.

9.   W święto Podwyższenia Krzyża Świętego 14 września organizatorzy ogólnopolskiej akcji „Polska pod krzyżem” zapraszają na wspólną modlitwę w intencji Ojczyzny na lotnisko we Włocławku. Szczegóły na plakacie. Ci, którzy nie będą mogli pojechać na to spotkanie zapraszamy do naszego kościoła na wspólną modlitwę. Od g. 13.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu. O g. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej Msza św. O g. 16.00 Droga krzyżowa. Modlitwa pod krzyżem papieskim.

10.   Wobec planowanego organizowania i finansowania przez niektóre samorządy (organy prowadzące szkoły) w placówkach oświatowych zajęć dodatkowych w zakresie edukacji seksualnej, przypominamy, że wychowanie dzieci i młodzieży jest przede wszystkim prawem i obowiązkiem rodziców. Natomiast zadaniem szkoły jest ich wspieranie zgodnie z zasadą pomocniczości. (…) Wdrażanie edukacji seksualnej ma być oparte na standardach WHO, uwzględniających etapy 0-4, 4-6, 6-9, 9-12, 12-15, 15 i więcej lat (…). Zachęcamy, by rodzice, chcąc uchronić swoje dzieci przed deprawacją, na początku roku szkolnego składali wychowawcom w klasach i przedszkolach specjalne oświadczenie, w którym nie wyrażają zgody na to, by ich dziecko uczestniczyło w jakichkolwiek formach zajęć i innych wydarzeniach związanych z szeroko rozumianą edukacją seksualną. Wzór takiego oświadczenia jest zamieszczony na stronie internetowej parafii. 

11.   Witamy serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej o. Andrzeja Tomkiela, który od dzisiaj będzie posługiwał w naszej parafii. Życzymy mu Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi, Matki Miłosierdzia na owocną pracę duszpasterską.

12.     Serdecznie dziękujemy za wszelkie dobro i ofiary, jakie czynicie i składacie na rzecz naszego kościoła i wspólnoty zakonnej.  Za tydzień taca będzie przeznaczona na fundusz parafialny.