Ogłoszenia duszpasterskie na II niedzielę wielkanocną 28.04.2019 r.

1.  Dzisiejszą niedzielą, która jest świętem Caritas, rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. W tym dniu ofiary złożone na tacę przeznaczone są na Caritas.

2.  Dziś o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

3.  Na g. 19.00 zapraszamy na uwielbieniowy koncert zespołu kapucyńskiego z Łomży połączony z adoracją Najświętszego Sakramentu.

4. Jutro po Mszy św. wieczornej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.

5. We wtorek przypada – przeniesiona z 23 kwietnia – Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski i Archidiecezji Warmińskiej. Porządek Mszy św. jak w dzień powszedni. Tego dnia przypadają imieniny arcybiskupa seniora Wojciecha Ziemby. Pamiętajmy w modlitwie o naszych solenizantach. 

6.  W środę rozpoczyna się maj, miesiąc szczególnie poświęcony czci Matki Najświętszej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o g. 17.30.

7.  1 maja obchodzimy wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika, patrona ludzi pracy. Msze św. tego dnia będą sprawowane według porządku powszedniego.

8.  W piątek 3 maja będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Tego dnia łącząc się duchowo z Jasną Górą pamiętajmy o wdzięczności Maryi za Jej opiekę nad naszym narodem. Tego dnia kancelaria parafialna nie będzie czynna.

9. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: I czwartek, I piątek i I sobota m-ca. W I piątek z racji Uroczystości nie odwiedzimy chorych. Do chorych z Komunią św. udamy się 10 maja. Razem z Franciszkańskim Zakonem Świeckich podejmujemy inicjatywę, by w I piątki m-ca o g. 15.00. odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a po niej odprawić Drogę krzyżową zgodnie z prośbą Pana Jezusa: „Ile razy usłyszysz, jak zegar bije trzecią godzinę, zanurzaj się cała w miłosierdziu moim, uwielbiając i wysławiając je; wzywaj jego wszechmocy dla świata całego, a szczególnie dla biednych grzeszników (…).  Córko moja, staraj się w tej godzinie odprawiać drogę krzyżową, o ile ci na to obowiązki pozwolą (…)”.

W I sobotę m-ca zapraszamy na nabożeństwa fatimskie: G. 11.00. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. g. 12.00 Msza św. wynagradzająca. G. 17.30 Różaniec prowadzony przez wspólnotę Żywego Różańca. G. 18.00 Msza św. 

10.  Kancelaria parafialna będzie czynna 2 maja (czwartek) w godz. 15.30 – 17.30.

11.  W przyszłą niedzielę w Kościele w Polsce będziemy przeżywać XI Tydzień Biblijny pod hasłem: “Głosili Ewangelię mocą Ducha Świętego” (1 P 1,12). Nawiążemy także do I Pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski z 1979 r. i jego słów: „Niech zstąpi Duch Święty i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi”. Ta niedziela będzie także dniem Narodowego Czytania Pisma Świętego.

12.  W minionym tygodniu w naszej wspólnocie zakonnej i parafialnej nastąpiły zmiany personalne. Pragniemy poinformować, że br. Marcin Radomski z osobistych powodów złożył rezygnację z urzędu proboszcza i otrzymał zgodę od wyższego przełożonego na pobyt poza wspólnotą. Br. Marcin serdecznie dziękuje wszystkim parafianom za piękny czas wspólnej drogi i poleca się modlitwie. Nowym przełożonym klasztoru został Br. Grzegorz Gutek. Natomiast nowym proboszczem i kustoszem Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia został. Br. Łukasz Szokaluk.

13. Za wszelkiej ofiary jakie składacie na rzecz naszego kościoła i wspólnoty zakonnej składamy serdeczne Bóg zapłać!