Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Palmową – 25.03.2018

 1. W czwartek rozpoczynamy Triduum Paschalne.. Porządek liturgiczny jest następujący: Wielki Czwartek – Nie ma Mszy św. ani o 7.00 ani o 8.00. Jest jedynie Msza św. Krzyżma w katedrze o 10.00. tam jak co roku otrzymamy święte oleje, Krzyżma i Chorych. U nas Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy do 22.00. Jest odpust zupełny za pobożne odmówienie hymny „Przed tak wielkim…” w czasie uroczystego wystawienia N. Sakramentu po Mszy Wieczerzy P.
 2. Wielki Piątek – Liturgia Godzin o godz. 7.00; Droga Krzyżowa o godz. 15.00, Liturgia Wielkopiątkowa godz. 18.00 śpiew Gorzkich Żali o godz. 21.00. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Zachęcamy do powstrzymania się od potraw mięsnych również w W. Sobotę. Ofiary składane przy adoracji Krzyża są przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Z adoracją Krzyża i ucałowaniem Go związany jest odpust zupełny. Od adoracji Krzyża aż do Wigilii Paschalnej przyklękamy przed Krzyżem.
 3. W Wielką Sobotę adoracja N. Sakramentu cały dzień. Liturgia Godzin o godz. 7.00. Poświęcenie pokarmów od godz. 8.00 do 17.30 co pół godziny. Na Liturgię Wigilii Paschalnej zapraszamy na godz. 20.00, podczas której będzie odnowienie przyrzeczeń chrztu. Proszę o przyniesienie ze sobą świec.
 4. Spowiedź w czasie Triduum: W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę od godz. 6.30- do 17.30.
 5. Nowennę do Miłosierdzia Bożego rozpoczynamy w Wielki Piątek i będziemy kontynuować w następne dni w czasie wieczornych Mszy świętych.
 6. Rezurekcja w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00. Tego dnia nie ma Mszy o 7.00.
 7. W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy świętych jak w niedzielę. W Wielkim Tygodniu kancelaria będzie czynna jedynie w poniedziałek i w środę.
 8. Mężczyzn chętnych do pełnienia straży przy Grobie Pańskim zapraszamy do zgłaszania się po Mszy św. do zakrystii.
 9. W tym roku – podobnie jak w ubiegłym – przy Grobie Pańskim w Wielki Piątek i Sobotę będą czuwać również harcerki.
 10. Dziś można złożyć ofiary do skarbony przy wyjściu z kościoła na kwiaty i wystrój Ciemnicy i Grobu Pańskiego.
 11. Planujemy trzydniową pielgrzymkę parafialną na Litwę do Ostrej Bramy, do Wilna i okolic w dniach od 26-28 kwietnia tego roku. Program jest w gablocie i na stronie internetowej naszej parafii. Koszt 470 zł. Zapisy w kancelarii i w zakrystii.
 12. W niedzielę 8 kwietnia na ulicach Starego Miasta odbędzie się Taniec Wielkanocny. Osoby które pragną włączyć się w to wielkanocne dzieło mogą zapisać się poprzez stronę internetową: taniecwielkanocny.olsztyn.pl.
 13. Msza św. w intencji beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego – 28 marca o godz. 18.00 w parafii bł. Franciszki Siedliskiej.
 14. Dziękujemy za przyniesione dary spożywcze, które w minionym tygodniu zostały rozdane potrzebującym naszej parafii.
 15. W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Melania Kotulska, Irena Kiryluk, Zbigniew Michalak. Wieczny odpoczynek….
 16. Życzymy dobrego przeżycia Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych