Ogłoszemioa duszpasterskie na 5 niedzielę wielkiego postu – 18.03.2018

  1. Zakończył się rekolekcje wielkopostne, a przed nami ostatnie przygotowania do przeżycia Misterium Paschalnego Chrystusa. Przyszła niedziela jest Palmową, zwaną Niedzielą Męki Pańskiej, na której święcimy palmy. Jest możliwość ich zakupu w parafialnym sklepiku.
  2. W poniedziałek uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i Opiekuna Pana Jezusa. Jest to również dzień imienin naszego Ordynariusza. Pamiętajmy w tym dniu szczególnie o dostojnym Solenizancie, naszym Arcybiskupie Jozefie.
  3. W piątek 23 marca odbędzie się DROGA KRZYŻOWA ulicami Olsztyna. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie w duchu zadośćuczynienia za nasze grzechy oraz z prośbą o Boże błogosławieństwo dla Olsztyna.
  4. Planujemy trzydniową pielgrzymkę parafialną na Litwę do Ostrej Bramy, do Wilna i okolic w dniach od 26-28 kwietnia tego roku. Program jest w gablocie i na stronie internetowej naszej parafii. Koszt 470 zł. Zapisy w kancelarii i w zakrystii.
  5. Zachęcamy do przynoszenia produktów żywnościowych, które będą wykorzystane do przygotowania paczek dla ubogich naszych parafian. Dary te można przynosić do wtorku włącznie.
  6. Mężczyzn chętnych do pełnienia straży przy Grobie Pańskim zapraszamy do zgłaszania się i zapisania w zakrystii po Mszach św. W tym roku jak i w ubiegłym będą pełnić straż przy grobie Pana Jezusa również harcerki.
  7. Dziś po Mszach świętych- Harcerki, które mają swoje spotkania w klasztorze – prowadzą kiermasz ciast. Ofiary przy tej okazji złożone będą przeznaczone na ich obóz wakacyjny. Bóg zapłać za wsparcie.
  8. W piątek 23-ego wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Początek o godz. 18.00 w Gutkowie. Info na plakacie
  9. W ostatnim czasie odeszli do Pana śp. Eugenia Jeszczenko, Konstanty Charkiewicz, Halina Suchoicka, a w ostatnim tygodniu śp. Jan Mazur, Jan Swirbutowicz, Hanna Zalewska oraz mama ojca Ireneusza, który był proboszczem w naszej parafii. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie……
  10. Dziękujemy za wszelkie wyrazy życzliwości i życzymy Bożego błogosławieństwa na nadchodzący tydzień