Ogłoszenia duszpasterskie na Boże Narodzenie – 25.12.2016

1. Przeżywamy Boże Narodzenie. Jutro w drugi dzień świąt porządek niedzielny Mszy świętych, wspólne dzielenie się opłatkiem i kolędowanie o 17.00

2. Cieszę się że udało się zorganizować projekt związany z ławkami, są umieszczone „siedziska”. Będzie nam i przyjemnie i ciepło. Koszt wykonania wyniósł 7.200 zł.

3. Mamy już drugi obraz, św. Kazimierza namalowany w tej samej średniowiecznej konwencji. Święty trzyma w dłoni fragment hymnu znalezionego u wezgłowia podczas otwarcia jego trumny przed kanonizacją: OMNI DIE DIC MARIAE, co się tłumaczy „każdego dnia chwal Maryję”. Zaś Anioł herbarz trzyma tarczę z orłem z czasów jagiellońskich i pogoń, herb Litwy. Tryptyk jakim jest MB Ostrobramska, św. Jadwiga – Matka chrzestna Litwy i św. królewicz Kazimierz Jagiellończyk, jest realizacją naszego projektu upamiętniającego 1050- lecie Chrztu Polski.

4. W sobotę – 31 XII – zakończenie roku kalendarzowego. Zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne o godz. 17.30. Podziękujemy Panu Bogu za łaski otrzymane w tym roku, przeprosimy za grzechy i poprosimy o błogosławieństwo na dalsze życie. O godz. 18.00 będzie uroczysta Msza św. w intencji dziękczynno- przebłagalnej, zaś o północy z 31 na 1 stycznia Msza św. rozpoczynająca w sposób duchowy Nowy Rok Pański 2017.

5. 1 stycznia w niedzielę Uroczystość Maryi Świętej Bożej Rodzicielki.

6. 2 stycznia w poniedziałek rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Kolędowanie będzie się zaczynać w dni powszednie o 16.30 natomiast w soboty – jak w ubiegłym roku – od 10.00.
W niedziele nie chodzimy. Program szczegółowy kolędy podamy w najbliższą niedzielę. Nadmienię jedynie, że rozpoczniemy kolędowanie 2 stycznia od ul. Kołobrzeskiej

7. W ubiegłą niedzielę odbyła się w Sali pod kościołem Wigilia dla osób samotnych. Dziękuję Przewodniczącemu Rady Osiedla Panu Bogdanowi Gęsickiemu i Radzie Osiedla za współzorganizowanie tego miłego bardzo udanego spotkania.

8. Pragnę podziękować Nadleśnictwu Kudypy za coroczną troskę o nasz kościół poprzez dar tych pięknych choinek. Także panu leśniczemu za ich ścięcie dla nas, Panu Antoniemu Wawrzynowi za ich przywiezienie i wszelką życzliwość. Dziękuję paniom zaangażowanym w dystrybucję paczek żywnościowych, a także Moim braciom zaangażowanym w przygotowanie kościoła i klasztoru na Święta.

9. Już dziś jest skierowane do nas zaproszenie do udziału w Orszaku Trzech Króli (Szczegóły w gablocie). Organizatorzy przygotowali dla uczestników śpiewniki z kolędami, korony i inne atrakcje. Zachęcają by rodzice w zakresie prywatnym uszyli swoim dzieciom pelerynki w kolorze czerwonym, zielonym lub niebieskim i dołączyli do Orszaku. Można też przygotować stój anioła (na biało) lub gwiazdeczki (żółto, złoto). Zapraszamy też rodziny do wzięcia udziału w konkursie: najpiękniej przebrana rodzina orszakowa.

10. Jutro taca na Archidiecezjalny Fundusz Zapomogowy

11. Życzymy Błogosławionych Świąt. Doświadczenia przez wiarę spotkania Nowonarodzonego Syna Bożego i Jego błogosławieństwa dla nas wszystkich.