Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Chrystusa Króla – 20.11.2016

1. Dziś Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata. Na zakończenie każdej Mszy św. przed błogosławieństwem odczytany będzie akt poświęcenia. Z publicznym odmówieniem tego aktu związany jest odpust zupełny.

2. Dziękujemy Panu Bogu za łaskę odpustu parafialnego. Na zakończenie został poświęcony obraz św. Jadwigi, namalowany w konwencji średniowiecznej, nawiązujący do obrazu kanonizacyjnego. Św. Jadwiga jest w stroju koronacyjnym, w rękach trzyma insygnia królewskie. U dołu znajduje się anioł herbarz trzymający herb piastowski w prawej i andegaweński w lewej ręce. Święta ma skierowaną twarz w stronę ołtarza. W niedługim czasie będzie wizerunek św. Kazimierza.

3. Dziś zakończenie Roku Świętego Miłosierdzia Bożego

4. W ubiegłym tygodniu został pokryty blachą gzyms ściany na kościele od strony papieskiego krzyża.

5. Jak informowaliśmy w ubiegłym tygodniu od jutra, od poniedziałku bracia ponowicjusze i nasi bracia z klasztoru będą roznosić opłatki.  Więcej informacji TUTAJ

6. Za tydzień pierwsza niedziela adwentu. Msza św. Roratnia codziennie o godz. 7.00 (prosimy o przynoszenie lampionów – świec); dzieci natomiast w każdy wtorek i czwartek o godz. 16.30.

7. W sklepiku do nabycia: wigilijne świece Caritas. Koszt świec: małe – 5 zł, duże – 12 zł. A także kalendarze również z bł. O. Honoratem, kartki świąteczne. Zachęcamy do nabywania.

8. W ramach wizytacji generalnej całej naszej prowincji we wtorek i w środę – będzie wizytacja naszego klasztoru.

9. W środę 23-ego o 18.00 Msza św. Grupy św. O. Pio

10. Dzisiejsza puszka przeznaczona jest na Diecezjalny Fundusz Inwestycyjny

11. Serdecznie dziękujemy wam za wszelkie dobro jakiego doświadczamy od was każdego dnia. Pamiętamy o was w naszych modlitwach.