Ogłoszenia duszpasterskie na 33 niedzielę zwykłą – 13.11.2016

1. W środę, 16 listopada, przypada główna uroczystość odpustowa naszego kościoła: NMP Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia. Przypada w roku, w którym nasza Ojczyzna przeżywa jubileusz 1050 lecia Chrztu Polski. Uwiecznimy tę okoliczność w naszej świątyni przez obecność świętych Pańskich, którzy mieli wpływ na wiarę naszych przodków. Pierwszego dnia Triduum tj dzisiaj – przeżywamy uroczystość poświęcenia naszego Kościoła. W drugi dzień – poznamy bliżej Świętą Jadwigę – Matkę Chrzestną Litwy. Zaś w trzecim dniu – św. Kazimierza królewicza, wielkiego czciciela Matki Bożej. W dniu odpustu zostanie poświęcony obraz św. Jadwigi i umieszczony w naszym kościele a w niedługim czasie obraz św. Kazimierza. Szczegółowy program Triduum znajduje się w gablocie oraz na stronie parafii

2. W dniach od 14 do 16 listopada Msze św. o godz. 7.00, 9.00; 16.00 i 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy od 10.00 do 12.00. O 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego, o 17.15 – Różaniec. Uroczystą sumę odpustową w środę o 18.00 – poprowadzi o. Jacek Korsak OFMConv. Proboszcz parafii św. Maksymiliana.

3. Na wieczornych Mszach św. odmawiamy nowennę przed uroczystym jubileuszowym aktem przyjęcia Chrystusa jako Króla i Pana

4. W tym tygodniu, z racji na uroczystość odpustową, kancelaria w środę jest nieczynna. Pilne sprawy proszę zgłaszać w zakrystii lub przy furcie.

5. W czwartek 16.11, Msza św. w int. Ojczyzny Radia Maryja i TV Trwam.

6. W ramach Rozmów o dialogu w najbliższy piątek od godz. 16.30 – tematem będzie komunikacja mężczyzny i kobiety.

7. Opłatki będą roznoszone tylko przez naszych braci, również ponowicjuszy, od 21 listopada. Będą mieli ze sobą list polecający z pieczątką naszej parafii i podpisem proboszcza.

8. Na naszym grobowcu zakonnym na Poprzecznej został wykonany granitowy krzyż, jak również napis upamiętniający śp. Br. Eliasza

9. Dzisiaj zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi w potrzebie.

10. Dziś spotkanie z rodzicami dzieci I Komunijnych po Mszy o 13.00